{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 398162

رئیس پلیس راهور فاتب گفت: در راستای کاهش آلودگی هوا طرح زوج و فرد از درب منزل از فردا ساعت ۶.۳۰صبح در پایتخت اجرا می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سردار محمدرضا مهماندار، با اشاره به استمرار آلودگی هوا در پایتخت و بنا بر مصوبه کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا اظهار کرد: از ساعت ۶.۳۰ فردا صبح تا ۱۸ بعدازظهر طرح زوج و فرد از درب منازل اجرا می شود. 

وی افزود: علاوه بر طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا(زوج و فرد سابق )که طبق روال معمول اجرا می گردد، پلیس راهور تهران بزرگ در راستای کاهش آلودگی هوا، طرح زوج و فرد از درب منازل را از فردا در پایتخت اجرا می کند و بر این اساس، همکاران من از ساعت ۶:۳۰ بامداد تا ساعت ۱۸ از تردد خودروهای غیر مجاز جلوگیری نموده و اعمال قانون خواهند نمود. 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: بر این اساس، خودروهایی که رقم آخر پلاک آنها زوج است (اعداد ۲،۴،۶،۸)،فردا(شنبه) می توانند در شهر تردد کنند.

مهماندار گفت: البته این را یادآور می شوم که در محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا، قوانین و مقررات مانند سابق خواهد بود، یعنی افرادی که دارای طرح ترافیک نیستند نمی توانند در این محدوده حاضر شوند و در خارج از محدوده نیز تنها خودروهایی که پلاکشان زوج است می توانند تردد کنند.

وی یادآور شد: ممنوعیت تردد کامیون در پایتخت همچنان ۲۴ ساعته دایر است و فردا هم کامیون ها نمی توانند در سطح شهر تهران تردد داشته باشد، این وضعیت تا بهتر شدن وضعیت آلودگی هوا ادامه دارد.
سردار مهماندار در پایان به همشهریان توصیه نمود که از حمل و نقل عمومی استفاده نموده و حتی المقدور از سفرهای غیر ضرور پرهیز نمایند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۱

    خدا روشکر دوباره طرحی که حدود ۱۲ سال در تهران به کارایی خودش حفظ کرده بود دوباره از سر گرفته شد اون موقع که اعتراص کردیم که طرح فوق برندارید آلودگی چند برابر میشه . کسی گوش نداد بعد گفتیم طرح جدید دوامی نمیاره همون شد شهر بیشتر شلوغ بیشتر آلوده شد چرا مسولین درست نمی اندیشن تا کی آزمایش وخطا اینهمه تحصیلکرده چرا از علم دانشگاهیها استفاده نمیکنییییید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری