{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 397831

اهالی یک روستا در چین موفق شدند یک مقبره قدیمی و ۱۲۰۰ساله را کشف کنند. این مقبره باستانی با قدمت سلسله تنگ در شمال استان هبی یافت شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، این مقبره ، که کارشناسان معتقدند قدمت آن بیش از 1200 سال است ، توسط یکی از اهالی روستا هنگام حفاری در دهکده  ای در محدوده شهرستان سیکسیان کشف شده است.

این مقبره شامل یک سنگ قبر ، دو چینی ، 12 سفال و برخی قطعات برنز  است.کتیبه روی سنگ قبرهای مربع شکل به طول 45 سانتی متر و ضخامت 9 سانتی متر شامل 323 شخصیت چینی است که نام ، محل تولد و داستان زندگی صاحب آرامگاه را ثبت کرده است.

ژائو زوفنگ ، کارشناس فرهنگی چینی معتقد است که این یافته ها می تواند به عنوان مرجع تحقیق در مورد آداب و رسوم تشییع جنازه و تاریخ روستا بسیار مهم باشد. رسوم دفن و خاکسپاری مردگان در چین پیشینه ای بسیار کهن دارد و حتی در این زمینه فیلمهایی متعدد ساخته شده است.

به نظر می رسد وجود ظروف متعدد در این مقبره معانی متعددی دارد و هر یک برای هر یک از مردگان مفاهیمی را با خود همراه کرده است. حتی جنس ظروف نیز حائز اهمیت بوده است. بررسی ها برای تاریخچه این مقبره ادامه دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری