{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 393905

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: زلزله ۵.۹ریشتری بامداد جمعه در ترکمنچای، خسارتی معادل ۱۰۰میلیارد ریال به راه‌های و پل‌های استان وارد کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اروجعلی علیزاده از خسارت ۱۰۰ میلیارد ریالی  زلزله ۵.۹ ریشتری ترکمنچای اظهار داشت: از این حجم خسارت به ارزش 70 میلیارد ریال به بخش راهی و 30 میلیارد ریال نیز به پل‌های موجود در مناطق زلزله‌زده خسارت تحمیل کرده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع 7 فقره پل در اثر زلزله و پس لرزه‌های آن در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی آسیب دیده‌اند اضافه کرد: از این تعداد پنج پل در میانه و دو پل در سراب بین 20 تا 40 درصد آسیب سازه‌ای دیده‌اند.

علیزاده تاکید کرد: 200 کیلومتر شبکه راهی در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی وجود دارد که 25 کیلومتر از جاده‌های فرعی و روستایی در این مناطق دچار آسیب شده‌اند.

به گفته این مقام مسوول در حوزه راه‌های آذربایجان‌شرقی، با تلاش کارکنان و اکیپ‌های مستقر در منطقه به هیچ عنوان راه و یا پلی در مناطق زلزله‌زده مسدود نبوده و امکان استفاده از آنها فراهم شده است و بازگشایی کانال‌ها و پاکسازی جاده‌ها در حال انجام است.

علیزاده در پاسخ به اینکه بازسازی مناطق آسیب دیده در حوزه مدیریتش از چه زمانی آغاز خواهد شد، گفت: هم اکنون نیز اکیپ‌های حوزه راهداری استان در حال فعالیت در منطقه از جمله انجام امور عمرانی و آسفالت‌ریزی هستند ولی برای انجام تعمیرات اساسی باید منابع مالی تعریف شود که به این منظور نامه‌نگاری‌های لازم با کمیته بحران استان و به تبع آن کشور در حال انجام است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری