{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 393713

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، گفت: ۱۱۱۵ میلیارد ریال اعتبار بلاعوض به مناطق زلزله‌زده اختصاص یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،  اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، درباره اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله زده اظهار داشت: براساس بررسی‌های صورت گرفته در جلسات مشخص شد که 3 هزار واحد مسکونی نیاز به بازسازی و حدود 2 هزار واحد مسکونی، تجاری در شهرها و روستاها نیاز به ت عمیر دارد که اعتبارات لازم در این خصوص اختصاص خواهد یافت.

وی گفت: اعتبار بلاعوض جهت بازسازی اماکن مسکونی روستایی 10 میلیون تومان و جهت تعمیر اماکن تجاری، شهری و روستایی 5 میلیون تومان است و همنیطور اعتبار بلاعوض برای تامین لوازم خانگی 5 میلیون تومان است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: اعتبار بلاعوض  لازم جهت بازسازی واحدهای جایگاه دامی 5 میلیون تومان است و 15 میلیون تومان نیز تسهیلات بانکی برای هر واحد دامی آسیب دیده اختصاص می‌یابد.

نجار یادآور شد: تسهیلات بانکی نیز جهت بازسازی اماکن روستایی به ارزش 40 میلیون تومان و تسهیلات بانکی جهت تعمیر اماکن مسکونی، تجاری،‌شهری و روستایی 15 میلیون تومان است.

وی گفت:‌همچنین مصوب شده است که تسهیلات بانکی جهت تامین لوازم خانگی 15 میلیون تومان باشد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: در زلزله اخیر در شهرستان‌های میانه و سراب واقع در استان آذربایجان شرقی حدود 5 هزار واحد مسکونی آسیب دیده‌اند که بعضی از آ‌نها نیاز به تعمیر و  بعضی دیگر نیاز به بازسازی دارد و ما تمام تلاشمان را می‌کنیم با توجه به پیش رو بودن فصل سرما مسکن‌های مردم را بلافاصله بسازیم.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع یک هزار و 115 میلیارد تومان اعتبار شامل کمک بلاعوض جهت احداث سه هزار واحد مسکونی روستایی و تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی اختصاص یافته است و همینطور 2هزار و 175 میلیارد ریال نیز تسهیلات بانکی ارزان قیمت با کارمزد 4 درصد در مناطق روستایی و شهری حادثه دیده اختصاص یافته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری