{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 391488

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: معلم کلیدی‌ترین رکن تعلیم و تربیت است، حتما باید معیشت و منزلت آن‌ها ارتقاء یابد تا در نهایت به افزایش انگیزه و بهبود کیفیت آموزشی منتج شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن حاجی میرزایی در اجلاس رؤسای ادارات آموزش‌وپرورش خراسان رضوی گفت: مهم‌ترین شاخص حکمرانی شایسته توانایی پایدار حل مسائل و مشکلات است که متأسفانه آموزش‌وپرورش در این موضوع موفق عمل نکرده و بسیاری از چالش‌های پیشرو در آموزش‌وپرورش قدیمی و مزمن است که به شکل مناسب و مؤثری حل نشده است.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: انگیزه همه دولت‌ها اشتغال‌زایی و از بین بردن فقر و محرومیت بوده و کارهای بسیاری نیز در این زمینه انجام شده اما چون این مسائل به خوبی و ریشه‌ای حل نشده همچنان باقی مانده است.

وی ادامه داد: در زمینه مواجه با مشکلات رویکرد ما به حل مسئله بسیار مهم است و اولین گام در حل یک مشکل صورت‌بندی و شناسایی تمام متغیرهای آن است و اگر بتوانیم با فکر و فهمی روشن سه لایه عمقی یک موضوع را ریشه‌یابی کنیم، می‌توانیم آن مسئله را حل کنیم.

حاجی میرزایی اظهار کرد: در دستگاه تعلیم و تربیت وضعیت نیروی انسانی، فضای آموزشی، اجرای سند تحول بنیادین، کیفیت آموزشی و محدودیت‌های اعتباری از مسائلی است که حتما باید به آن‌ها توجه ویژه و جدی کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش عنوان کرد: خوشبختانه در آموزش‌وپرورش حجم داشته‌های ما بسیار بیشتر از نداشته‌های ماست اما متأسفانه ما کمتر بر روی داشته‌ها متمرکز شدیم و نداشته‌ها فکر، ذهن و روح ما را تسخیر کرده و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را فراموش کرده‌ایم.

وی بیان کرد: آموزش‌وپرورش پتانسیلی دارد که می‌تواند بر صدر کشور قرار گیرد و این قابلیت را دارد که به‌عنوان اصلی‌ترین عامل توسعه در کشور مطرح شود.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش بدون مشارکت همه آحاد جامعه قادر نخواهد بود تمام مأموریت‌های خود را انجام دهد و تکالیف این دستگاه در پرتو یک همکاری جمعی تحقق می‌یابد و بدون اتکا به یک پیوستگی جمعی نمی‌توان امور را پیش برد.

وزیر آموزش‌وپرورش یادآور شد: استان خراسان رضوی در بسیاری از عرصه‌ها از جمله تعلیم و تربیت پیشرو بوده و قطعا تحقق توسعه در این استان و یا هر استان دیگری با توجه ویژه به آموزش‌وپرورش میسر می‌شود.

وی با بیان اینکه مدرسه کانون اصلی و مهم‌ترین جایگاه تعلیم و تربیت است و آثار همه کارها در مدرسه نمایان می‌شود، افزود: برنامه‌ای که فاقد تمهید باشد محقق نمی‌شود و در هر برنامه‌ای باید تمام تمهیدات و شرایط بررسی شود تا نتیجه مناسب حاصل شود.

حاجی میرزایی اضافه کرد: در هستی هیچ کاری به اندازه کار فرهنگی نمود ندارد و اگر کاری دقیق، سنجیده و با در نظر گرفتن تمامی جنبه‌های آن انجام شود، پایدار خواهد ماند و کاری که در حوزه فرهنگ انجام می‌شود ماندگار و ابدی می‌ماند.

وزیر آموزش‌وپرورش متذکر شد: تربیت تمام ساحتی، فعال شدن زیرنظام‌ها، مدرسه محوری، ارتباط مدرسه با خانواده، جایگاه و منزلت معلمین، اقتصاد آموزش و پرورش و مشارکت اجتماعی از جمله محورهای مهمی است که حتما باید در آموزش‌وپرورش برای آن برنامه‌ریزی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه معلم کلیدی‌ترین رکن تعلیم و تربیت است، ادامه داد: حتما باید معیشت و منزلت آن‌ها ارتقاء یابد تا در نهایت به افزایش انگیزه و بهبود کیفیت آموزشی منتج شود.

حاجی میرزایی اظهار کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شده است و به‌زودی جهت طرح و تصویب در هیأت دولت ارائه می‌شود و برای این طرح دو هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است و به یقین هر زمان که نهایی شود از اول مهرماه ۹۸ اجرایی می‌شود.

وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: طرح ۱۷۰ هزار مسکن برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته فاقد مسکن در دست بررسی است و تلاش داریم آن را اجرایی کنیم.

ارسال نظر

 • علي
  ۰ ۰

  وَیْلٌ یومئذٍ المُکَذبین

 • شاهد
  ۰ ۰

  روایت داریم که فرمودند کسی که بتواند دروغ بگوید انجلم سایر گناهان برایش آسانتر است. این دولت سراسرش دروغه،وزیر..... قبلی چند بار همین حرف رو زد که در کمیسیون اجتماعی تصویب شده ومنتظر مطرح شدن درصحن علنیه.آخرشم مشخص شد دروغ گفته بود،حالا دروغ این یکی کی مشخص بشه ان شا ا...

 • احمدی
  ۰ ۰

  با سلام و شب بخیر. لطفا به وعده و قول خود پیرامون رتبه بندی معلمان عمل نمایید که باعث رنجش خاطر فرهنگیان شده است. یا علی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  گمشین بابا مسخره کردین همه رو

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام متاسفانه

 • محسن نوروزی
  ۰ ۰

  براستی شما اینقدر دروغ میگید خسته نمیشید... به امید روزی که دیگه دروغ نگید ...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کاش به حال نیروهای پیمانی که الان چندین ساله رسمی نشدن هم رسیدگی میشد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری