{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390758

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به آماده‌باش ستاد عملیات پاسخ به بحران در پی بارندگی شدید، از مردم خوزستان خواست از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به طور جدی خودداری کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کیامرث حاجی‌زاده، با اشاره به بارش‌ شدید باران پاییزی اظهار کرد: لازم است همه اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در استان و شهرستان‌ها و فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دستگاه‌های امداد و نجات به حالت آماده‌باش باشند.

وی بیان کرد: مسئولان ادارات، کشیک‌ شبانه‌روزی مقابله با بحران را در همه دستگاه‌های اجرایی خوزستان برقرار کنند و مسئولان شرکت‌های توزیع برق، آب و فاضلاب، راه و شهرسازی، حمل و نقل و راهداری، دستگاه‌های عملیاتی و خدماتی در محل کار خود حضور داشته باشند.

حاجی‌زاده گفت: با توجه به تداوم وضعیت بارندگی همراه با رعد و برق و احتمال تگرگ و تندباد لحظه‌ای و  آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب سطحی، سیلابی شدن مسیل‌ها، احتمال تگرگ و صاعقه و مه‌آلود شدن جاده‌های کوهستانی به همراه کاهش میدان دید افقی در خوزستان، لازم است مردم هر گونه هشدار را جدی بگیرند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان ادامه داد: در شرایط شرایط نامساعد جوی حتما به توصیه‌های ایمنی و احتیاطی توجه شود و از تردد، توقف، اسکان و برپایی کمپ و چادر و هر نوع فعالیت عمومی یا چرا و تعلیف احشام در مسیل‌ها، مناطق کوهستانی و مرتفع، دره‌ها و سایر مناطق پرخطر و مستعد وقوع سیلاب، صاعقه و سقوط اجسام  ممانعت شود. همچنین، بر لزوم رعایت فاصله ایمن از این مناطق‌ تاکید مکرر می‌شود.

وی یادآور شد: شهروندان، روستاییان و عشایر  به اخطاریه‌ها، هشدارها و اطلاعیه‌های ستاد مدیریت بحران توجه جدی داشته باشند و از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به طور جدی خودداری کنند.

محمد سبزه‌زاری مدیرکل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: میزان بارش ناگهانی باران در اهواز در یک ساعت گذشته ۳۹.۷ میلیمتر بوده است.

وی بیان کرد: مسیر احتمالی طوفان تندری در اهواز، به سمت شهرهای رامهرمز، باغملک، ایذه و دهدز خواهد بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری