{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390520

یک جوان ۲۴ساله هنگ‌کنگی (چینی) یک شبه به ثروتی افسانه‌ای رسید و جزء باشگاه میلیارد دلاری‌های ایالات متحده آمریکا شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرایران، "اریک تسه" جوان 24 ساله هنگ‌کنگی سه‌شنبه هفته گذشته وارد باشگاه 550 نفره میلیاردرهای آمریکایی شد.

والدین این جوان که دانش آموخته دانشگاه پنسیلوانیا آمریکاست، به مناسبت فارغ التحصیل شدن فرزندشان از دانشگاه، مبلغ 3.88 میلیارد دلار از سهام خود در شرکت داروسازی" سینو بایوفارما" را به عنوان هدیه فارغ التحصیلی به فرزندشان اعطاء کردند.

این میزان یک پنجم از سهام این شرکت بود که پدر و مادر این جوان هنگ کنگی که از اعضای ارشد هیات مدیره آن هستند، آن را به فرزند 24 ساله‌شان اهدا کردند.

پیشتر این جوان 24 ساله هنگ‌کنگی هنگام تحصیل در آمریکا، یک مقرری سالانه 500 هزار دلاری داشت و حالا یک شبه با کسب ثروت افسانه‌ای 3.88 میلیارد دلاری، حتی در رده بندی ثروتمندان آمریکا از ترامپ هم پیش افتاده است. این جوان هنگ کنگی به گروه پرتعداد میلیاردرهای با تبار آسیایی در آمریکا پیوسته است.

این جوان هم اکنون با داشتن 3.88 میلیارد دلار ثروت از افرادی چون ترامپ، "استیون اسپیلبرگ" (کارگردان سرشناس آمریکایی) و "هوارد شولتز"(موسس کافه های استارباکس) ثروتمندتر است.

میلیاردر شدن یک شبه "اریک تسه" بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های آمریکایی داشته است.

پدر این جوان هنگ کنگی که "تسه پینگ" نام دارد، از تاجران سرشناس چینی است که رابطه نزدیکی با سیاستمداران رده بالای حزب کمونیست چین دارد و عضو مجلس ملی خلق چین بوده است.

2192740_650

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری