{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 387056

بسیاری از افراد در طول پاییز و زمستان با ترک‌های پاشنه پا مواجه می‌شوند اما چگونه می‌توان با این ترک‌های پوستی مبارزه کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، کاملا  مشخص است که خشکی پوست زمینه ساز بروز ترک های پاشته پا می شود اما مبارزه با این خشکی و ترک پا گاهی بسیار دشوار است. بر این اساس سعی داریم ببینیم چگونه می توان با ساده ترین روش ها این نوع ترک ها را از بین برد.

یکی از روش های بسیار متداول برای از بین بردن ترک های پوستی استفاده از سوهان های ویژه ترک های پوستی است. این نوع سوهان ها با صیقل دادن سطح پوست، پوست های خشک و ترک خورده را به سرعت از کف پا لایه برداری می کنند. البته به این موضوع توجه کنید که لایه برداری گاهی نیاز به مراجعه به مراکز زیبایی یا حتی مطب پزشکان پوست دارد اما می توانید با فرایند صیقل دادن پوست با این مشکل مبارزه کنید.

یک روش مهم دیگر هیدراته کردن پوست و آب رسانی به کف پا است، این کار را می توانید با استفاده از کرم مرطوب کننده یا ماسک های مرطوب کننده گیاهی طبیعی انجام دهید. دو ماده  آبرسان طبیعی خیار و آلوئه ورا هستند.

بستن پاها در جوراب هایی که با کرم های مرطوب کننده آغشته اند می تواند در طول شب تا صبح وضعیت ترک های پوستی را بهبود ببخشد. درواقع زمان شب تا صبح، بهترین زمان برای مبارزه با مشکلات پوستی و ترک های پا است چرا که شما پای خود را روی زمین نمی گذارید و در نتیجه پای شما سالم تر می ماند.

ارسال نظر

  • مجید
    ۰ ۰

    من به گفته یک پزشک به جای کرمهای ترک پا از کلوتریمازول استفاده کردم بسیار مفید بود. برای یه کودک هم که کف پاهاش شدیدا حساس بود و پزشک دو سه سال خوبش نکرده بود توصیه کردم ظرف دو سه هفته کاملا خوب شد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری