{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 386573

سخنگوی شورای نگهبان به اظهارات امروز رییس‌جمهور درباره انتخابات واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، عباسعلی کدخدایی در توییتر خود نوشت:

«مطالب امروز آقای رئیس جمهور که خود سوگند یاد کرده پاسدار قانون اساسی باشد یعنی نادیده انگاشتن قانون اساسی و قوانین انتخابات. از آقای رئیس جمهور انتظار آن بود تا همگان را به اجرای مُرّ قانون و احترام به آن دعوت کند، نه با هیجان سیاسی نهادهای مسئول را به عدم رعایت قانون فرا خواند.

ورود افراد دارای سوابق فساد اخلاقی و اقتصادی به مجلس خلاف حق الناس بوده و شورای نگهبان به عنوان ناظر انتخابات در قبال آن مسئول است و وظیفه خود را طبق قانون انجام خواهد داد. مقامات کشور بهتر است بر الگوی رعایت قانون تاکید کنند نه بر طبل فرار از قانون بدمند.»

به گزارش ایسنا،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با اشاره به ضرورت هوشیاری نسبت به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در ماه‌های آینده به عنوان یک حرکت بزرگ سیاسی در کشور، گفت: همه آنهایی که مسئول اجرا و نظارت هستند، باید کاری کنند که نشاط سیاسی مردم افزایش پیدا کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه پیروزی این جناح و یا آن جناح مهم نبوده، بلکه باید اجازه دهیم، ملت پیروز شود، تأکید کرد: باید بگذاریم همه جناح‌ها، احساس پیروزی کنند؛ باید به همه فرصت دهیم تا در این اجتماع شرکت کنند.

روحانی با اشاره به اینکه بهترین مجلس در طول تاریخ انقلاب اسلامی مجلس اول بود، اظهار داشت: در آن مجلس، نظارت به این شکل وجود نداشت و حتی شورای نگهبان و این همه دفاتر نظارتی وجود نداشت و همه از جناح‌های مختلف آمدند و ثبت نام کردند؛ حتی منافقین هم در آن انتخابات ثبت نام کردند. همچنین گروه‌هایی مانند دفتر هماهنگی، نهضت آزادی و جبهه ملی نیز ثبت نام کردند و بهترین انتخابات و بهترین مجلس ثمره آن بود.

رئیس جمهور اظهار داشت: نباید اینقدر سختگیری کرده و فشار بیاوریم و فکر کنیم هر چه این فیلتر را تنگ‌تر کنیم، نتیجه مثبت‌تری خواهد داشت.

روحانی افزود: مردم خودشان خوب می‌فهمند و بهترین ها را  انتخاب می‌کنند. بویژه در انتخابات مجلس شورای اسلامی که عمدتاً محلی بوده و مردم کاندیداها را بهتر می‌شناسند و انتخاب می‌کنند.

رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد در انتخابات آینده همه به نشاط سیاسی رسیده و با برگزاری انتخابات خوب بار دیگر آمریکا و دشمنان ملت ایران شکست حتمی بدهیم.

ارسال نظر

  • علی
    ۱ ۰

    اگر جناب کدخدایی میفرمایند مجلس اول عملکردش بهتر نبوده است ، دلیل بیآورند چرا تفره می روند آیا این مجلسی کنونی که این همه وقت گذاشتید و از جیب ملت برایش هزینه کردیدتا نمایندگانش از فیلتر شما رد شوند و اکنون لوایه ای مثل اف . ای . تی . اف را تصویب میکند و شما نمی پذیرید و مسئله مهم دیگر مثل 3 برابر شدن نرخ بنزین را میگوید در شان مجلس نیست تا در موردش نظر بدهد یا حتی اطلاع داشته باشد مجلسی که این همه حقوق دان و اقتصاد دان و... را که مردم برای چنین کارهای انتخاب و از بیت المال حقوق آنچنانی دریافت میکنند ، بهتر هستند یا مجلس اول ؟؟؟؟!!!! .

  • داود
    ۰ ۰

    آقای رئیس جمهور باید پاسخ بی تدبیری خود را بدهد ولی یک مطلب خلاف قانون را مطرح می کند تا مردم را از خراب کاری های خودش غافل کند شما باید پاسخ ندانم کاری ها ی خود را بدهی دلت به حال مردم نسوزد مجلس اول امثال شما را بالا آورد و امروز با مردم اینطور می کنید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری