{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 383610

شاید تصور کنید خوابیدن تنها روی افزایش سطح آرامش و سلامتتان تاثیر دارد اما جالب است بدانید که هر بار به خواب می‌روید کمک می‌کنید تا حافظه شما بازسازی شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که چرا ما خواب می بینیم. اما تحقیقات جدید در مورد موش ها نشان می دهد که مغز ممکن است از دوره های خواب عمیق برای پاک کردن خاطرات باقیمانده برای ایجاد فضای تازه برای انسانها استفاده کند.

در مطالعه ای که در مجله Science منتشر شده است ، محققان در ژاپن هیپوتالاموس موش ها را در حالی که موش ها خواب بودند بررسی کردند. در طول خواب عمیق REM  که با رویاپردازی در انسان همراه است نوعی نورون که هورمونی به نام MCH تولید کرده بود ، فعالیت شدیدی داشت. به نظر می رسید سلولهای عصبی MCH سلولهای عصبی را در هیپوکامپ ، ناحیه مغزی که حافظه را تقویت می کند ، هدف قرار می دهند.

در یک آزمایش ، محققان نورونهای MCH را در مغز موشها مشاهده کردند. به موشها اجازه داده شد تا با دو اسباب بازی بازی کنند ، که هنگام آشنایی موشها با آنها ، برداشته شد. بعداً به موشها یک اسباب بازی آشنا و یک اسباب بازی جدید داده شد. هنگامی که سلولهای عصبی به طور مصنوعی غیرفعال شدند ، موشها می توانستند به خاطر بیاورند که آنها قبلاً در معرض بازی های آشنا قرار گرفته اند.

توانایی نورونهای MCH برای گشت زنی در هیپوکامپ در هنگام خواب REM ، نویسندگان این مقاله را به این نتیجه رسانده است که مغز ممکن است از این مرحله رویایی استفاده کند تا برخی از تنظیمات عصبی را رها کند و از شر اطلاعات غیر مهم خلاص شود ، بنابراین داده های تازه پردازش می شوند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری