{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 383087

زمین لرزه ای به بزرگی پنج و هشت دهم در مقیاس امواج درونی زمین ﴿ریشتر﴾، امروز سه شنبه مناطق مختلف پاکستان از شمال تا جنوب این کشور را لرزاند که در اثر آن تاکنون چهار تن کشته و دہ ها نفر مصدوم شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رسانه های پاکستانی از تخریب چند واحد مسکونی در منطقه «کشمیر» تحت کنترل دولت اسلام آباد خبر می دھند که در اثر ۵۰ نفر از جمله زنان و کودکان مصدوم شدند.

سازمان زمین شناسی و لرزه نگاری پاکستان اعلام کرد: این زمین لرزه بخش هایی از شهرهای «اسلام آباد، راولپندی، اسکردو، گلگیت، ابیت آباد، مناطق مختلف ایالت خیبرپختونخوا، بلوچستان از جمله شهرهای کراچی و کویته» را لرزاند.

سازمان لرزه نگاری و مرکز هواشناسی پاکستان کانون این زمین لرزه را پنج کیلومتر واقع در شمال منطقه «جهلم» در ایالت پنجاب این کشور اعلام کرد.

روز چهارم آبان ۱۳۹۴ زمین لرزه ای به بزرگی ۷.۵ریشتر مناطق وسیعی از پاکستان، افغانستان، تاجیکستان و هند را لرزاند که موجب کشته شدن دست کم ۳۰۰ نفر در پاکستان شد.

مرگبار ترین زمین لرزه پاکستان در دهه اخیر، در مهرماه ۱۳۸۴ رخ داد. این زمین لرزه ای به بزرگی ۸.۶ دهم ریشتر در منطقه کشمیر تحت کنترل پاکستان، ۷۴ هزار کشته و بیش از سه و نیم میلیون نفر آواره بر جای گذاشت.

در شهریور ۱۳۹۲ (سپتامبر ۲۰۱۳) نیز وقوع زمین لرزه در مناطق مختلف ایالت بلوچستان در جنوب غربی پاکستان به بزرگی ۷.۷ مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بیش از ۸۵۲ نفر را کشت و هزاران نفر را مصدوم و تحت تاثیر قرار داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری