{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 382121

یک دامپزشک انگلیسی با همکاری یک پرستار ماهی بسیار کوچکی را به مدت ۴۰ دقیقه تحت جراحی قرار دادند و موفق شدند معده این ماهی کوچک را با موفقیت درمان کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، این ماهی ریز فقط یک اینچ طول دارد و شاید کمتر کادر پزشکی وقت بگذارد تا معده ماهی به این ریزی را جراحی کند. با این وجود تیم پزشکی انگلیسی تصمیم گرفتند این کار را انجام دهند.

جالب است که این ماهی کوچک که وزن آن کمتر از یک گرم است، پس از این جراحی به نظر می رسد ماهی مذکور به یک بهبودی نسبی رسیده باشد. درواقع امید است که این ماهی بعد از برداشته شدن معده دوباره سلامت خود را به دست آورد. این ماهی کوچک معروف به sphenops poecilia به اندازه ای کوچک است که چنین جراحی طولانی یعنی 40 دقیقه می تواند برایش بسیار کشنده باشد.

733660_994

733661_276

733662_255

دکترمایلز که این جراحی را انجام داده است توضیح داد که ماهی ها باید به روش هایی متفاوت از پستانداران بیهوش شوند. روش رایج این است که مواد بیهوشی قبل از عمل روی آبششهای ماهی ریخته شود. وی در این خصوص گفت: "ما از بی حسی محلول در آب استفاده می کنیم ، بنابراین به ماهی ها اجازه می دهیم به خواب فرو بروند و خواب ببینند. ما دهان آنها را باز می کنیم و به آرامی غلظت های مختلفی از یک محلول بیهوشی را که از روی آبششها جریان دارد احیا می کنیم. حساسیت بیهوشی ماهی ها بسیار بیشتر از دیگر موجودات است."

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری