{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 379775

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران گفت: کمبود نیروی انسانی و تجهیز نبودن مدارس مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی آموزش و پرورش مازندران است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اسفندیار نظری اظهار کرد: طی سال‌های اخیر گرایش دانش‌آموزان بیش‌تر به سمت رشته‌های نظری بوده اما با توجه به نیاز کشور به تحصیلات فنی و حرفه‌ای تلاش می‌کنیم دانش آموزان را از حوزه نظری به سمت حوزه فنی سوق دهیم.

وی افزود: برابر برنامه ششم توسعه باید 49.26 درصد دانش‌آموزان به فنی و حرفه‌ای و کاردانش و مابقی به رشته نظری هدایت شوند، افزود: در مازندران 4 هزار و 438 مدرسه وجود دارد که در آن 535 هزار دانش آموز در سال تحصیل هستند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران به دو چالش پیش‌روی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد: کمبود نیروی انسانی یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی آموزش و پرورش استان است.

نظری با بیان اینکه مازندران نیازمند 65 هزار 460 ساعت آموزشی در مدارس است، عنوان کرد: بیشترین چالش نیروی انسانی در حوزه ابتدایی و کاردانش مازندران وجود دارد.

وی چالش دوم آموزش و پرورش را کمبود تجهیزات در مدارس دانست و گفت: آموزش و پرورش مازندران برای تجهیز مدارس نیاز به 15 میلیارد تومان اعتبار دارد که تاکنون 3 میلیارد تومان آن تامین شده است.

ارسال نظر

  • دوستدار ایران
    ۰ ۰

    با سلام. جای تعجب فراوان است که با وجود مجلس و وزارت اموزش پرورش، این مهمترین و اساسی ترین وزراتخانه در سراسر جهان باز در ایران همه ساله با مشکل کمبود بودجه و معلم روبرو هستیم. تا نگرش کنونی بر سیستم ٱموزش و پرورش از ناحیه والدین و دولت عوض نشود در بر روی همین پاشنه خواهد چرخید. هدف از وجود درس ، مدرسه، دانش ٱموز و معلم ٱماده کردن و باسواد کردن نسل کنونی از لحاظ فکری، اخلاقی و اجتماعی برای جانشین شدن برای ٱینده است. ولی متاسفانه رسالت حال حاضر وزرارت ٱموزش و پرورش ارضای خواست ها و ٱرزوهای شخصی والدین ایرانی بوسیله کنکور و تست و ..... میباشد و هیچ برنامه برای ٱماده سازی یک دانش اموز برای ورود به جامعه در اینده به عنوان یک عنصر مفید برای خود ، جامعه و در نهایت کشور ندارد. با تشکر

  • دوستدار ایران
    ۰ ۰

    با سلام. با قدری اینده نگری و دو دو تا چهار تا کردن راحت می توان پی برد که تعداد معلمان مورد نیاز برای سال های اینده چقدر است.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری