{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 379621

باستان شناسان در حین گودبرداری‌های خود در گورستان آتلانتیس در سیبری یک کشف خارق العاده کرده‌اند . این کشف یک آیفون ۲۱۳۷ساله بود که از قبر یک زن جوان به دست آمد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، باستان شناسان می گویند این شیء عجیب که درست مثل یک آیفون امروزی است در قبری یافته شده که به اعتقاد باستان شناسان متعلق به سه قرن پیش از میلاد مسیح است.  

اما اگرچه این آیفون سنگی دقیقاً مانند تلفن هوشمند  به نظر می رسد اما در واقع نوعی سنگ جواهر سیاه است که با آرایه ای جالب از سنگ های قیمتی و جواهرات محصور شده است. از میان سنگهای برجسته شده در این شیء می توان به فیروزه ، کارلین و مروارید اشاره کرد. مدیر این باستان شناس دکتر پاول لئوس گفت: تدفین "ناتاشا" فرد متوفی زیر این قبر با آیفون عصر خودش که نوعی محصول زینتی در نظر گرفته می شده بسیار جالب است.

727438_632

اعتقاد بر این است که این زن باستانی از این شیء به عنوان تزئین لباس یا کمربند لباس خود استفاده می کرده است. جالب است بدانید که این منطقه به علت اکوسیستم زیبای خود یکی از مکان های تفریحی مورد علاقه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است. جالب است که این مقبره طی این ساله بارها و بارها زیر آب و یخ مدفون شده ولی دوام آوده است و در نتیجه از لحاظ تاریخی بسیار مهم است.

این نخستین اکتشاف جذاب در این منطقه نیست که تیم مذکور انجام داده است. در پژوهش های قبلی دو جسد ماقبل تاریخ کشف شده  که با ابزار تجارت و صنعت زمان خود دفن شده بودند. تصور می شود که یکی از آنان طراح چرم بوده و دومی یک بافنده بود که با دوک چوبی خود که درون یک کیسه خیاطی قرار داشت تدفین شده بود.

727437_362

این منطقه شرایطی مثل یک مخزن دارد که  240 مایل مربع آب را در بر می گیرد اما در تابستان سطح آب تقریباً 60 درصد پایین می آید و شرایط اکتشاف فراهم می شود. کل این منطقه حاوی تعدادی از محل های دفن باستانی از دوران برنز و زمان چنگیز خان است و دانشمندان برای بررسی سایت ها و نجات گنج ها از آسیب بیشتر ، در حال مسابقه هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری