کد خبر 379620

کمین کلاهبرداران اینترنتی با ترفند جذب نذورات

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت برخی کلاهبرداران در فضای مجازی عنوان داشت: یکی از ترفندهایی که این روزها شاهد آن هستیم بحث کلاهبرداری با ترفند جمع‌آوری نذورات و کمک‌های مردمی در ایام محرم و صفر است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی محمدپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بستر فضای مجازی در کنار ویژگی‌های خوبی که برای کاربران این بستر فراهم کرده است، یک سری آسیب‌ها و خطراتی را نیز در پی داشته است.

وی افزود: از جمله آسیب‌ها در ایام محرم و صفر، شبهه‌افکنی در عقاید دینی کاربران فضای مجازی است.

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی تأکید کرد: به والدین محترم توصیه می‌شود در مقابل تاکتیک‌های دشمن در فضای مجازی، جهت آسیب زدن به عقاید جوانان و نوجوانان، حداکثر مراقبت را داشته باشند.

محمدپور با بیان اینکه نباید هر طلبی را در فضای مجازی باور کرد، اضافه کرد: کاربران هرگاه با مطلبی چالشی در فضای مجازی روبرو شدند، قطعاً برای یافتن پاسخ صحیح سؤالات خود به افراد خبره در این موضوع مراجعه کرده و کمک بگیرند.

وی افزود: همچنین بصیرت و هوشیاری خود را در استفاده از بستر فضای مجازی توسعه دهند، چراکه مهم‌ترین ابزار برای مقابله با جنگ نرم دشمن است.

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی با تأکید اینکه کاربران فضای مجازی، تقوا را نصب‌العین خود در فضای مجازی قرار دهند، عنوان داشت: توصیه می‌شود والدین عزیز ضمن همراهی کردن فرزندان، هنگام کار با اینترنت و فضای مجازی اطلاعات خود در مورد خطرات فضای مجازی را به فرزندان خود اطلاع دهند.

محمدپور با اشاره به فعالیت برخی کلاهبرداران در فضای مجازی عنوان داشت: یکی از ترفندهایی که این روزها شاهد آن هستیم بحث کلاهبرداری با ترفند جمع‌آوری نذورات و کمک‌های مردمی در ایام محرم و صفر است که توصیه می‌شود کاربران در صورت کمک به هیئات و اهدای نذورات این کار خود را از طریق شرکت‌های مجاز و شناخته شده پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: همچنین در بحث پرداخت‌های اینترنتی مراقب درگاه‌های جعلی و سایت‌های فیشینگ باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر