{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 379257

نتایج یک بررسی که در آفریقای جنوبی انجام شده، نشان می‌دهد احتمال افسردگی در نوجوانانی که توانایی‌های زبانی کمتری دارند، بیشتر است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بررسی که در آفریقای جنوبی با همکاری محققان انگلیسی صورت گرفته ثابت می کند، نوجوانانی که از مهارت کمتری در صحبت کردن برخوردارند، بیشتر احتمال دارد که دچار مشکلات روحی – روانی همچون افسردگی شوند.

بررسی مذکور بر روی تعدادی نوجوان 13 ساله صورت گرفته که در شهرکی به نام Khayelitsha در حومه کیپ تاون پایتخت آفریقای جنوبی زندگی می کنند.

بر اساس همین تحقیق، نوجوانانی که توانایی های زبانی بیشتری داشته و توان سخنوری آنها بیشتر است، اعتماد به نفس بیشتری دارند و کمتر دچار مشکلاتی همچون افسردگی می شوند.

پیش از این بررسی های مشابهی در این زمینه در آمریکا و انگلیس انجام شده، اما دامنه آنها و حجم نمونه گیری انجام شده برای این کار چنین گسترده و وسیع نبوده است. بر همین اساس، باید برای ارتقای توانایی های احساسی، ذهنی و فکری نوجوانان تلاش شود تا آنها بتوانند قدرت خود به منظور برقراری ارتباط با دیگران را در جامعه افزایش دهند و از مشکلاتی همچون افسردگی و بیماری های مشابه دور بمانند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری