{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 378669

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کاهش دمای هوا در کشور ادامه دارد. شهرکرد با دمای هفت درجه بالای صفر امروز خنک‌ترین و اهواز با دمای ۴۶درجه، گرم‌ترین شهرهای کشور هستند. با افزایش سرعت باد در جنوب استان خوزستان و مناطق شرقی کشور وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی ایران وضعیت جوی پنج شنبه ۱۴ شهریور تا اواسط هفته آینده را مورد ارزیابی قرار داد.

به گفته این کارشناس بارش‌ها در مناطق گیلان وغرب مازنداران ادامه خواهد داشت. همچنین روزهای جمعه و شنبه برای این مناطق بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است. روزهای یکشنبه و دوشنبه با نفوذ جریانات شمالی، ضمن کاهش دمای هوا برای نوار شمالی، ادامه بارش‌ها در گیلان و غرب مازندران مانند امروز خواهیم داشت.

وی افزود: طی امروز و فردا به ویژه در ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب در مناطقی از اردبیل و شمال استان‌های آذربایجان‌های غربی و شرقی، همینطور ارتفاعات البرز مرکزی و استان‌های قزوین، سمنان، مازندران و شمال شرق تهران رگبار پراکنده باران رخ خواهد داد. احتمال رعد و برق نیز در این مناطق وجود دارد.  

رفیعی با اشاره به این که در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه نیز همین شرایط در مناطقی مانند استان اردبیل و شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی به ویژه در ساعت‌های بعدازظهر و شب ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: نکته بعدی این که طی سه روز آینده با توجه به این که افزایش سرعت باد را در جنوب استان خوزستان و مناطق شرقی کشور به ویژه مناطق زابل، شمال استان سیستان و بلوچستان وقوع گرد و خاک نیز دور از انتظار نیست.

او تصریح کرد: هوای آسمان تهران امروز صاف خواهد بود. هنگام شب در برخی از ساعات گاهی وزش باد را خواهد داشت و تا کمی ابری خواهد شد. حداکثر دما امروز در تهران ۳۲ درجه و حداقل دمای فردا صبح ۲۱ درجه خواهد شد.

خنک‌ترین مرکز استان امروز صبح شهرکرد با دما به هفت درجه بالا بوده و بعد از آن مراکزی مانند همدان و بجنورد با ۱۰ درجه سانتی گراد بالای صفر، سنندج و ارومیه ۱۱ درجه، زنجان ۱۲ و قزوین ۱۳ درجه بالای صفر درجه در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

این کارشناس  گفت: گرم‌ترین شهر کشور نیز در روز گذشته اهواز با دمای حداکثر ۴۶ درجه بالای صفر بوده و پس از آن بوشهر و شیراز دمای ۳۹ درجه بالای صفر را تجربه کرده‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری