{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 375471

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا (جمعه و شنبه ۱ و ۲ شهریورماه) احتمال وقوع رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید در برخی از مناطق کشور وجود دارد که جاری شدن روان آبهای سطحی و صاعقه در این مناطق دور از انتظار نیست از این رو به هموطنان توصیه می‌شود از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، امین حسین نقشینه روز جمعه افزود: امروز و فردا به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای نواحی جنوب استان فارس، مناطقی از جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، نقاطی از هرمزگان، شرق بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد رشد ابر همراه با رگبار و رعد و برق و در برخی نقاط وزش باد شدید رخ می‌دهد که به هموطنان در این استان‌ها توصیه می شود احتیاط لازم را رعایت کنند.

وی اظهار داشت: روزهای یکشنبه و دوشنبه به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده برای نقاطی از استان‌های شمال غرب مانند استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی خواهیم بود که می‌تواند گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه باشد.

نقشینه ادامه داد: سه‌شنبه بارش‌های پراکنده همراه با رعد و برق و کاهش دما را در مناطق شمال غرب و سواحل جنوبی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی خواهیم داشت، همچنین سواحل شمال از یکشنبه کاهش نسبی دما را خواهد داشت که این کاهش تا سه‌شنبه و چهارشنبه ادامه دارد و سواحل شمال کشور خنک‌تر می‌شود.

وی افزود: طی سه روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ می دهد که موجب کاهش دید و کیفیت هوا می‌شود.

تهران گرم‌تر می‌شود 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری خواهد بود و از فردا شاهد افزایش نسبی دما در پایتخت خواهیم بود به طوری که بیشینه دمای امروز تهران ۳۴ درجه بالای صفر خواهد بود که فردا ۳۵ و پس فردا ۳۶ درجه می‌شود، کمینه دمای امروز صبح تهران نیز ۲۳ درجه بالای صفر بود.

نقشینه گفت: فرودگاه اردبیل با دمای ۸ درجه بالای صفر و اهواز ۴۷ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری