کد خبر 371530

رئیس دفتر رئیس‌جمهور؛

تحریم ظریف تناقض ادعاهای آمریکا برای مذاکره را آشکار کرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور اقدام آمریکا در تحریم وزیر امور خارجه به بهترین وجه تناقص و دروغین بودن ادعاهای آنها در مورد مذاکره را در سطح جهانی آشکار کرد، گفت: نظام در محکومیت این اقدام آمریکا و حمایت از آقای ظریف یکپارچه است.

به گزارش اقتصادآنلاین محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور به همراه جمعی از معاونین دفتر رئیس‌جمهور و نهاد ریاست‌جمهوری با حضور در  دفتر وزیر امور خارجه، در سخنانی با بیان اینکه اقدام دولت آمریکا در تحریم وزیر امور خارجه به بهترین وجه تناقص و دروغین بودن ادعاهای آنها در مورد مذاکره را در سطح جهانی آشکار کرد، گفت: نظام در محکومیت این اقدام آمریکا و حمایت از آقای ظریف یکپارچه است.

وی افزود: تلقی دولت آمریکا این بود که تحریم آقای ظریف باعث محدودیت و تضعیف نفوذ کلام و به‌ویژه منطق ایشان در مذاکره و مصاحبه و همچنین تضعیف موقعیت وزیر خارجه در داخل کشور می‌شود؛ حال آنکه برخلاف خواست آنها جامعه جهانی اقدام دولت ترامپ را محکوم کرد و آقای ظریف امروز بیش از هر زمان دیگری مورد حمایت نظام، دولت و شخص رئیس‌جمهور، ارکان حاکمیت و محبوب عموم جامعه است.

رئیس دفتر دفتر رئیس‌جمهور با اعلام اینکه "رئیس‌جمهور و دولت نیز مستحکم‌تر از گذشته پشتیبان دستگاه سیاست خارجی و آقای ظریف خواهند بود" ادامه داد: مدیران، سفرا و کارکنان وزارت امور خارجه با روحیه و انگیزه بیشتر،‌ این اقدام نسنجیده و خصمانه دولت آمریکا را به فرصتی برای تحرک بیشتر در مأموریت‌های خود و توسعه روابط و مناسبات بین‌المللی تبدیل خواهند کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در این دیدار با تشکر از حمایت‌های مردم، مسئولان و همچنین حضور رئیس و معاونین دفتر رئیس‌جمهور، تأکید کرد: یکپارچگی و انسجام ملی مهم‌ترین و مؤثرترین پاسخ به اقدامات نابخردانه دولت آمریکا و بزرگترین پشتوانه خدمتگزاران ملت در دستگاه دیپلماسی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر