{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 370086

سرپرست آموزش و پرورش از پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان طی دو مرحله اول شهریور ماه و آخر شهریور ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سید جواد حسینی سرپرست آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره اینکه شما در رسانه ها یکی از گزینه های وزارت مطرح شده اید، به جز برنامه های کلانی مثل اجرای سند تحول بنیادین یا مدرسه محوری در صورت وزارت چه برنامه هایی را در اولویت خود برای مدارس و دانش آموزان و فرهنگیان دارید، گفت: اجازه بدهید وزیر بشوم و بعد این سئوالها را پاسخ می دهم. نمی خواهم تاثیری در این فرایند داشته باشد. من شوقی برای اینکه وزیر آموزش و پرورش شدن ندارم اما  اگر این اتفاق رخ بدهد افتخار بزرگی برای من است و تمام تلاش خود را برای تعلیم و تربیت بچه ها خواهیم کرد. برای سرپرستی آموزش و پرورش نیز به دنبال من آمدند. با بنده تماس گرفتند که چنین وضعیتی پیش آمده و قبول مسئولیت کن و من هم با افتخار قبول کردم. اگر خیر بر این باشد که رئیس جمهور محترم تشخیص بدهد در این مسیر ادامه دهم با افتخار این کار را می کنم در غیر این صورت هم اگر هر برادر دیگری باشند نیز با تمام وجود از ایشان حمایت خواهم کرد.

وی افزود: من در این مدتی که سرپرست آموزش و پرورش بودم روزی ۱۰ برنامه خود را برای آموزش و پرورش اعلام کردم و برنامه هایم موضوعات پنهانی نیست. ما حتما اجرای متوازن سند تحول بنیادین را با عنوان هدف راهبردی خود داریم که انجام می دهیم. رتبه بندی معلمان را به صورت جدی هدفگذاری کرده ایم و انشاالله در اول مهر متناسب با ۲ هزار میلیاردی که برای این امر در بودجه سالیانه تخصیص پیدا کرده است، انجام خواهیم داد. مطالبات معلمان جزو اهدافمان است که همین دیروز بخشی از آن تحت عنوان پاداش پایان خدمت بازنشستگان تصویب شد که در دو مرحله اول شهریور و آخر شهریور پرداخت شود و مصوبه اش را گرفته ایم. منابع درونی اقتصاد آموزش و پرورش از جمله صندوق ذخیره فرهنگیان  و اماکن اقامتی نیز در دستور کار ما است. مدرسه محوری جزو اهدافی است که پیگیری خواهد شد.

حسینی اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه های بنده  رفتن به سمت ترویج های دینی، اخلاق و انقلابی تحت عنوان «قنات» است که «ق» آن معرف قرآن، «نون» آن معرف نماز، «الف» آن معرف امام شناسی و «ت» آن معرف توسعه فرهنگ اسلامی است. دیگر اهداف ما در آموزش و پرورش کاهش آسیب های اجتماعی با قوت بخشیدن به طرح نماد است. اجرای نظام جامع مشاوره در تمام مقاطع تحصیلی در شورای عالی آموزش و پرورش مطرح شده و جزو اهداف ما است.

سرپرست آموزش و پرورش اظهار کرد: ترویج و تشویق رویکردهای مهارتی و عملیاتی با گسترش هنرستانهای کار و دانش و فنی و حرفه ای و همچنین با عملیاتی کردن برنامه های درسی مهارتی برای شاخه های نظری از جمله اهداف ما است که تحت عنوان ایران مهارت در حال اجراست. ما دنبال این هستیم که هر هنرستان را تبدیل به یک مرکز رشد کارآفرینی بکنیم و همچنین به گونه ای پیش برویم که هر فرد با گرفتن دیپلم دست کم یک مهارت را فراگرفته باشد. در بعد تربیت اجتماعی، طرح هر دانش آموز، یک نقش و هر دانش آموز لااقل یک تشکل را پیگیری می کنیم.

ارسال نظر

 • مهمان
  ۰ ۰

  راسته یا این یکی هم از دروغ های سال خواهد بود ؟

 • معلم
  ۱ ۰

  از دروغ خسته ایم اقای سرپرست

 • ه.ر
  ۰ ۱

  جناب سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مورد رتبه بندی قول شهریور را داده اید ما هم روی قول شما حساب کرده ایم.

 • خ
  ۱ ۰

  هنوزیک هفته نشده حرفش رو عوض کرد.مگر تاکید نکرد ازنیمه شهریوررتبه بندی اجرا میشه ،حالا میگه اول مهر.کلا دروغ گویی باید جزء روسهای یک وزیرباشه غیر این امکان نداره.

 • خ
  ۱ ۰

  ای دروغ گویاندعالم

 • خانه بدوش
  ۱ ۰

  باسلام آقای سیدحسینی افرادی که تامهربازنشست میشوندچی حقشون ضایع بشه خدارخوش میاد

  • ناشناس
   ۰ ۰

   از معلم بودن که سی سال تمام در مناطق محروم بودم.واکنون برای پاداش پایان زندگی که با در نظر گرفتن تورم به میزان (چندر غاز) تقلیل پیدا کرده .واکنون نمیشه یک پرایدبی کیفیت در دنیا را بگیری از معلم بودنم پشیمان .خجل.شرمسارم

 • ناشناس
  ۱ ۱

  با سلام اگر اول شهریور پاداش پرداخت شد بقیه قول های وزیر شاید اعتباری داشته باشد در غیر اینصورت دولت تدبیر دروغ دیگری .........

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری