{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 369915

گرمای هوای امسال طاقت فرسا شده است و بر همین اساس نیز یک شیر هفده ساله در باغ وحش کارولینای شمالی جان باخته است. این اتفاق ناراحت کننده باعث شده بسیاری از فعالان محیط زیست برای آینده سایر حیوانات ابراز نگرانی کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، تابستان امسال از گرم ترین تابستان ها در سراسر جهان محسوب می شود اما طاقت و تحمل در برابر دمای هوا بین موجودات مختلف متفاوت است. طی روزهای گذشته حتی برخی از انسان ها نیز در برابر دمای بالای هوا طاقت نیاورده و جان باختند.

701066_353

اکنون خبر رسیده که یک ماده شیر در یکی از باغ وحشهای آمریکا پس از گرما زدگی در دمای سی و هشت درجه سانتیگراد جان خد را از دست داد. این در حالی است که کارکنان باغ وحش حدود بیست و چهار ساعت زمان صرف کردند تا این شیر را نجات دهند. انها از سرم درمانی، روش های کاهش حرارت و هیدراته کردن بدن شیر استفاده کردند اما متاسفانه هیچ نتیجه ای نگرفتند.

701067_267

در فیس بوک باغ وحش کارولینای شمالی ضمن اعلام خبر از دست رفتن این ماده شیر نوشته شده است: "ما خبر غم انگیزی را در مورد از دست دادن یک شیر ماده دریافت کردیم. این شیر در طول هفته گذشته علائم گرمازدگی داشت و با وجود تلاش های ما دست از غذاخوردن نیز کشیده بود. متأسفانه سن بالای این شیر باعث شد نتواند در برابر موج شدید گرما دوام بیاورد. به طور کلی گربه سانان در برابر گرما مقاومت کمتری دارند و به سرعت علائم مشکلات کلیوی را نشان می دهند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری