{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 369051

محمد علی جعفریان استاد فقید دانشگاه نیوهان آمریکا و زاده شهرستان شاهرود پس از سال‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان خون در آمریکا دار فانی را وداع گفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمد علی جعفریان زاده ۱۳۲۴ شاهرود دکترای ریاضی و عضو هیئت علمی دانشگاه نویهان آمریکا پس از چهار سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان خون دار فانی را وداع گفت تا جامعه ریاضی جهان تحت تأثیر این ضایعه قرار گیرد.

جعفریان در جوانی در شاهرود زندگی می‌کرد، وی در دانشگاه تهران و در رشته ریاضی لیسانس و در شیراز مدرک فوق لیسانس خود را دریافت کرد سپس به خارج از کشور و کانادا رفت و تا مقطع دکترا و استاد تمامی دانشگاه در رشته ریاضی پیش رفت.

وی در سال ۴۵ و در حالی که ۲۱ سال داشت شاهرود را ترک کرد و از سال ۵۲ در دانشگاه صنعتی شریف به تدریس مشغول بود وی مدتی ریاست انجمن ریاضی کشور را نیز برعهده داشت. پس از انقلاب و در دوران دفاع مقدس در ایران ماند و برادرش حمید جعفریان در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر در خرداد ۵۹، شهد نوشین شهادت را نوش کرد.

وی در سال ۶۷ دوباره عزم خارج کرد و این بار آمریکا را برگزید در آمریکا مرگ فرزند سبب شد تا بحران روحی عظیمی را پشت سر بگذارد و پس از آن به بیماری خونی مبتلا و دار فانی را وداع گفت مراسم تشییع پیکر وی امروز در آمریکا برگزار و قرار است وی در کنار فرزند از دست رفته‌اش، دفن شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری