{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 368863

سنگاپور یکی از کشورهایی است که تا کننون بارها در حوزه شناسایی محموله‌های قاچاق عاج فیل قوی عمل کرده است. اکنون اعلام شده که این کشور موفق شده محموله‌ای بسیار بزرگ را کشف کرده و رکورد بزند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، این محموله شامل 300 عاج به ارزش 10.3 میلیون پوند است. این رکورد را می توان بالاترین رکورد قاچاق عاج تا کنون دانست.

این حمل و نقل همچنین حاوی 11.9 تن  پنگولین بود که تخمین زده می شود به ارزش 48.7 میلیون دلار (35.7 میلیون دلار / 28.6 میلیون پوند) باشد.  اعتقاد بر این است که این میزان از کشتار 2000 پنگولین غول پیکر حاصل شده است که یک گونه جانوری خاص محسوب می شود. گوشت پنگولین در کشورهایی مانند ویتنام و ژاپن پرطرفدار است و آنان از این جاندار برای طب سنتی چینی استفاده می کنند.

698582_756

بر اساس بیانیه رسمی دولت سنگاپور این محموله پس از دستگیری، امحاء می شود چرا که بیم آن می روزد باز هم از کانالی دیگر به شکل غیرقانونی وارد بازار شود. طبق قانون سنگاپور در مورد قاچاق  گونه های در معرض خطر انقراض، حداکثر مجازات غیر قانونی واردات و  صادرات  از پانصد هزار دلار شروع می شود و گاهی نیز شامل حبس است.

698583_294

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری