{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 364804

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: تعیین ضوابط رتبه‌بندی هم توسط مجلس و هم توسط شورای هماهنگی سران سه قوه امکان‌‌‌‌‌‌امکان‌پذیر است که از طریق این شورا زودبازده‌تر و از طریق مجلس با تأخیر بیشتری مواجه می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی الهیار ترکمن درباره وضعیت اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان از مهر ماه امسال اظهار‌ کرد: برای اجرای رتبه‌بندی ضوابط مشخص مورد نیاز است و این ضوابط می‌تواند بر اساس آنچه که ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه تعیین کرده است روال خود را طی کند و از این کانال اقدام شود، به نظر بنده رتبه‌بندی می‌تواند از طریق شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه نیز تعیین تکلیف شود.

وی افزود: دولت و سران سه قوه که به نتیجه رسیدند و ضوابط را مشخص کردند ما انشاالله رتبه‌بندی را بر اساس آن تعیین می‌کنیم؛ هم‌اکنون این دو ساز و کار وجود دارد و هر کدام را که بپذیرند، کار آن را انجام می‌دهیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا رتبه‌بندی از مهر امسال اجرا خواهد شد؟ گفت: گفته‌اند از مهر اجرایی می‌شود و ما نیز پیگیری می‌کنیم تا ببینیم چه وضعیتی پیدا می‌کند اما باید مدتی به ما فرصت دهید تا وضعیت مشخص شود و بدانیم قرار است بر اساس روش اول پیش بروند یا روش دوم.

الهیار ترکمن ادامه داد: ضوابط رتبه‌بندی را هر دو نهاد می‌توانند تعیین کنند یعنی هم شورای هماهنگی سران سه قوه و هم مجلس، اگر از طریق شورای هماهنگی سران سه قوه عملیاتی شود، زود بازده‌تر بوده و از طریق مجلس با تاخیر بیشتری مواجه می‌شود، به هر حال طبق ضوابط موجود  هر دو نهاد می‌توانند اجازه تعیین ضوابط رتبه‌بندی را به آموزش‌وپرورش بدهند.

پیش از این، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش در جمع خبرنگاران گفته بود: در رتبه‌بندی بحث مهم سنجش صلاحیت معلمان است که در دستور کار قرار گرفته و کنار رتبه‌بندی انجام می‌شود؛ تلاش  می‌کنیم تا رتبه‌بندی معلمان تا شهریور ماه امسال انجام شود؛ 2 هزار میلیارد تومان برای سنجش صلاحیت معلمان و رتبه‌بندی آنها در نظر گرفته شده که امید داریم تا مهر ماه این کار صورت گیرد.

ارسال نظر

 • منم معلمم
  ۱ ۰

  بمیرین با اون رتبه بندی پدر معلمارو در اوردین چی از جون معلما میخواین ول کنیین بابا شرتون از سر ما معلما کم کنین

 • عبدالله
  ۱ ۰

  جناب الهیار اول کمک هزینه ازدواج مارا که ازسال ۹۴ راکد مونده صدبارهم شخص حضرتعالی وعده پرداختش رادادین ولی همه راسیل برد ندادید بعدش بروید سراغ رتبه بندی مجازی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  برید گم شید با این رتبه بندی تون 4سال دارید هی ور میزنید جونتون در میاد مسخرشو در اوردید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حالاکه ما می خواهیم بازنشست شویم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از این غلطا زیادی خیلی کردین برین گم. شین برا جم. کردن رای غلط زیا دیی می کنین

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری