{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 363060

شاید وقتی صحبت از هنر و اثر هنری می‌شود، به یاد گالری‌های هنری و آثاری میفتیم که توسط هنرمندان چیره دست و سرشناس طراحی می‌شوند اما جالب است بدانید گاهی حیوانات نیز در نقش طراحان آثار هنری ظاهر می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، اگرچه خود طبیعیت اثری هنری است که توسط خداوند طراحی شده است اما گاهی حیوانات نیز مثل انسانها اقدام به خلق آثار هنری جالبی می کنند که در نوع خود بسیار جالب هستند.

تارهای عنکبوت

680774_756

گونه خاصی از عنکبوت ها در آمازون کشف شده است که از علف های هرز، برگ ها، باقی مانده خوراکی ها  و حشرات مرده برای به اشتباه انداختن شکارچیان استفاده می کند. این گونه خاص تار عنکبوتهایی منحصر به فرد طراحی می کند که مثل یک اثر هنری زیبا در جنگل های آمازون دیده می شود.

نقاشی روی شن های کف دریا

680772_324 (1)

گونه خاصی از ماهی های دریایی برای جلب نظر مثبت جنس مختلف خود طرح هایی به قطر 7 فوت کف دریا طراحی می ککنند، این طرح های زیبا باعث می شود جنس مخالف ماهی ها جذب شده و حتی برای تخمگذاری نیز به مرکز این دایره مراجعه می کنند.

  لانه سازی با اشیاء رنگین

680776_578

لانه سازی با اشیاء مختلف می تواند بسیار جالب باشد و این کاری است که پرندگان انجام می دهند. درواقع گونه ای از پرندگان با اشیاء مختلف پلاستیکی و طبیعی از اسباب بازی های رها شده در طبیعت تا قطعات مختلف اشیاء برای ساخت لانه استفاده می کنند.

لانه های موریانه

680775_669

پناهگاه ها یا لانه های موریانه می تواند بیش از 10 تا 15 متر طول داشته باشند و حتی شباهت هایی جدی با قلعه های دیزنی و برج های کارتونی دارند.این لانه های زیبا را می توان محصول هنرمندی معماران طبیعی جهان یعنی موریانه ها دانست که ترکیبی از نوآوری و پیچیدگی را با طبیعیت در می آمیزند. بخش ی از این لایه ها در زیر زمین قرار دارد و بخشی از آن در روی زمین قابل مشاهده است.

درختان عنکبوتی

680777_758

در سال 2010، سیلاب در پاکستان، باعث شد که میلیون ها عنکبوت برای پناه گرفتن از سیل به درختان حمله کند. این ماجرا باعث شد میلیون ها عنکبوت و حشرات دیگر  به درختانی که بالاتر از سطح آب سیل بود، رفته و تارهای زیبا روی درختان بتنند. این تارها شباهتی خیره کننده به اشباح سرگردان داشت و باعث شد منظره ای سورئال خلق شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری