{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 362437

ماجرای تصادف کشتی تایتانیک با کوه یخ و غرق شدن آن را می‌توان یکی از دراماتیک‌ترین ماجراها در کل تاریخ دانست. بر اساس ماجرای این کشتی نیز فیلم و سریال های متعددی ساخته شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی از افراد معتقدند که تصادف کشتی تایتانیک با کوه یخ و غرق شدن آن، پیشگویی شده بوده و در یک کتاب داستان به طور کامل به این ماجرا پرداخته شده است.

درواقع در سال 1898، مورگان رابرتسون نوئل در کتاب خود نوشت که یک کشتی به نام تیتان که در شمال آتلانتک قرار دارد، پس از برخورد با یک کوه یخ، غوطه ور شده است. چهارده سال بعد، کشتی تایتانیک در شمال آتلانتیک غرق شد  و این اتفاق دقیقا پس از برخورد با یک کوه یخ رخ داد.

بر اساس داستان رابرتوسن این اتفاق به این علت رخ داد که یک افسر سابق نیروی دریایی ایالات متحده که الکلی می شود و به عنوان  خدمه در تیتان کار می کند دچار اشتباه می شود در نتیجه کشتی با کوه یخ برخورد و برای همیشه به کار خود پایان می دهد.  شباهت بین تایتان و کشتی تایتانیک بسیار فریبنده و عجیب است و درست مثل تایتانیک، تایتان نیز در ماه آوریل در یک شب غرق شد. تایتانیک 800 فوت (244 متر) طول داشت و 2200 مسافر را حمل می کرد و تیتان 882 فوت (269 متر) طول داشت و 2500 مسافر را حمل می کرد. هر دو کشتی غیرقابل نجات بودند و قایق های نجات کافی نداشتند. درواقع در تایتان 24 و در تایتانیک تنها 16 کشتی نجات وجود داشت. در هر دو ماجرا تعدادی از مسافران یخ زدند و تیتان پس از طی کردن 25 گره و تایتانیک پس از طی کردن 22.5 گره از بین رفت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری