{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 362192

شاید باورکردن این موضوع سخت باشد، اما در سال ۱۹۳۸، یک پسر ۱۲ساله موفق شد کل خانواده خود را ثروتمند کند و این موضوع در شرایطی رخ داد که این پسر و خانواده اش اساسا از این موضوع تا مدت‌ها مطلع نبودند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، روزی یک سگ در سال 1938 یک سنگ بزرگ سیاه را پیدا کرد و آن را به خانه آورد. پدرش برای مدت نه سال این سنگ را نگهداری کرد اما اصلا نمی دانست که این سنگ ارزشی فراتر از تصور آنها دارد.

این سنگ یاقوت کبود 1،166 قیراطی یا به عبارتی بزرگترین یاقوت کبود دنیا بود و پدر خانواده این سنگ را به مدت 9 سال نگهداری کرد چرا که ظاهری زیبا داشت. این سنگ توسط پسر خانواده که معدنچی بود کشف شد ولی تا 9 سال مشخص نشد که این سنگ تا چه حد با ارزش است.

بعد از 9 سال پدر خانواده یاقوت را برای فروش گذاشت و این یاقوت توجه یک متخصص جراحی ارمنستانی به نام هری کازانجیان جلب کرد. کازانجیان 18000 دلار به معدنکار پرداخت و یاقوت کبود را خریداری کرد.در سال 1949 قیمت این یاقوت به ارزش 1 میلیون دلار رسید. این سنگ قیمتی به نام "ستاره سیاه کوئینزلند" نامگذاری شده است و اکنون یک آویز جادویی با 35 الماس با این الماس طراحی شده که ارزش این یاقوت 80 میلیون دلار است و یکی از معروف ترین سنگ های قیمتی در جهان است.

ارسال نظر