{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 358505

نوشیدنی پپسی به عنوان یکی از پر طرفدارترین نوشابه‌های جهان شناخته می‌شود. اما جالب است بدانید پپسی پیش از مشهور شدن اصلا قرار نبود نوشابه باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بین نوشابه های مشهور جهان پپسی یکی از محبوب ترین نوشابه ها است. اما بسیاری از افراد نمی دانند که پپسی درواقع نوعی دارو بوده است.

سال ها پیش در سال 1893، داروساز جوانی به نام کیلب برادهم، تصمیم گرفت یک داروی جدید را آزمایش کند. او ترکیبی جالب و جدید را آزمود که قصد داشت وضعیت معده افراد را بهبود بخشد. درواقع هدف او ارتقای وضعیت معده افرادی بود که با مشکلادتی مثل هضم غذا رو به رو هستند.

او این دارو یا بهتر است بگوییم شربت را در قالب نام "شربت براد" به بازار ارائه کرد. او به مشتریان تاکید می کرد دارو را بعد از غذا مصرف کنند. اما طعم این نوشیدنی تا حدی عالی بود که به مرور حتی افرادی که نیازی به نوشیدنی معده نداشتند نیز از این دارو استفاده کردند. بر این اساس نخستین نمونه های پپسی کولا در سال 1898 پس از ایجاد برخی تغییرات در دارو وارد بازار شد. حتی جالب است بدانید که نام پپسی نیز از یک آنزیم گرفته شده است. آنزیم "پیسین" اولین آنزیمی است که در حوزه گوارش و معده کشف شد و در نتیجه داروساز سرشناس ما تصمیم گرفت این نام را برای نوشابه خود برگزیند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری