{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 358503

اغلب ما در طورل زندگی مهمان‌هایی ناخوانده داشته‌ایم که اصلا برای پذیرایی از آنان آمادگی نداشتیم یا حتی دوست نداشتیم بیش از حد در خانه ما بمانند. بریتانیایی‌ها صدها سال پیش روشی مودبانه اما قاطع برای بیرون کردن این نوع افراد داشتند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بریتانیایی ها برای از سر باز کردن مهمان های ناخوانده از روشی جالب کمک می گرفتند. شاید تصور کنید آن ها به زور، دعوا، فحاشی یا بی احترامی مستقیم متوسل می شدند. اما ماجرا اصلا اینطور نیست. درواقع بریتانیایی ها برای حل مشکل از روشی مودبانه تر از این ها استفاده می کردند.

روش بریتانیایی ها بسیار ساده بود، آن ها یک کتف سرد به مهمان می دادند. البته اشتباه نکنید. آنها به مهمانان تنه نمی زدند. بلکه در حین پذیرایی در وعده شام یا ناهار از یک تکه کتف سرد شده استفاده می کردند. چیزی که ما به آن غذای بیات شده نیز می گوییم. با این روش مودبانه آنان عملا به مهمانان می گفتند حوصله شما را نداریم لطفا هم اکنون ما را ترک کنید.

درواقع اعتقاد کلی بر این بود که اگر یک مهمان با کتف سرد شده رو به رو شود باید بدون معطلی ماجرا را درک کرده و خانه میزبان را ترک کند. گاهی این رسم به علت در دست نبودن کتف به دیگر غذاها نیز اضافه می شد و به غیر از کتف سرد انواع دیگر خوراکی نیز به شکل سرد شده در اختیار مهمانان قرار می گرفت.

جالب است که این روزها نیز یک کنایه قدیمی در بریتانیا رایج است که در چنین مواردی گفته می شود باید یک کتف سرد شده به مهمان بدهیم تا زودتر برود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری