{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 358499

فردیناند شول نام یک پستچی خوش سلیقه فرانسوی است که ۳۳سال زحمت کشید تا یک کاخ متفاوت برای خود بسازد. او تمام کاخ را با سنگ‌هایی ساخت که خودش جمع آوری کرده بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، فردیناند شول در یک خانواده دهقانی ضعیف و فقیر به دنیا آمد و در سن 13 سالگی از مدرسه خارج شد تا به شاگرد نانوایی تبدیل شود. پس از سال های کارآموزی، او به یک پستچی تبدیل شد و به طور اتفاقی جذب هنر شد. او معماری را بسیار دوست داشت و تصمیم گرفت با دست خالی یک اثر هنری خلق کند.

 در آوریل 1879، فردیناند شول 43 ساله شروع به جمع اوری سنگ های زیبا کرد. او هر روز در مسیرهای طولانی دور از خانه خود تا حدود 29 کیلومتر (18 مایل)،  می گشت و سنگ هایی را جمع می کرد که از دیدش زیبا بودند. به زودی شول برای جمع آوری سنگ ها از چرخ دستی استفاده کرد.

وی این کار را تا 33 سال انجام داد و با وجود تمسخر و تمسخر اطرافیان، همچنان  به جمع آوری سنگ ها ادامه داد. وی 20 سال اول  را به ساخت دیوارهای بیرونی و مجسمه های بیرونی خانه اختصاص داد و سپس به مرور به زیبایی داخل خانه پرداخت. کاخ زیبا و سنگی او ترکیبی از سبک های مختلف معماری است که با الهام از ادیان مختلف از جمله مسیحیت و هندوئیسم ساخته شده است.

این کا با بسیاری از مجسمه های حیوانات از جمله هشت پا، فیل، خرس، و پرندگان و موجودات فوق العاده مانند غول ها انجام شد. در سال 1894، در حالی که هنوز بر روی دیوارهای خارجی کار می کرد، دختر 15 ساله اش، آلیس، درگذشت. در سال 1896، شول در سن 60 سالگی بازنشسته شد.

پستچی

ارسال نظر