{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 356574

بسیاری از ما درباره مومیایی‌های مصر می‌دانیم یا حداقل تصاویری از مومیایی‌ها را دیده‌ایم. وقتی صحبت از مومیایی‌ها می‌شود شما به یاد چه تصویری خواهید افتاد؟ احتمالا تصویری از یک فرعون مومیایی شده، اما در آن زمان حیوانات نیز مومیایی می شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، مومیایی کردن روشی جالب برای حفظ فراعنه مصر بوده و وقتی صحبت از مومیایی می شود نیز بسیار از ما به یاد اهرام ثلاثه و زیبایی بصری این بناهای تاریخی خواهیم افتاد.

جالب است بدانید که سال ها پیش افزون بر انسان ها، حیوانات نیز مومیایی شده اند. برای مثال در مصر، گربه ها نیز مومیایی می شده اند. این موضوع در جریان اکتشافات باستانی و با کشف مومیایی گربه ها مشخص شده است. گربه هایی که اکنون آثار تاریخی محسوب می شوند اما زمانی از ملزومات دفن فراعنه محسوب می شدند.

شاید برای شما سوال باشد که چرا از مومیایی حیوانات، به ویژه گربه ها استفاده می شد؟ نکته مهم این است که مومیایی گربه ها کنار مومیایی فراعنه دفن می شده است.علت این بوده که از یک سو گربه ها در مصر به عنوان حیوانات بسیار مقدس شناخته شده اند که اغلب به عنوان پیشگویانی بزرگ شناخته می شدند و از سوی دیگر  گفته می شد که گربه ها می توانند حشرات و حتی مار های سمی را از بین ببرند.

اکتشافات باستانی جدیدتر نشان می دهد بسیاری از فرعون ها با حیوانات خانگی  محبوب خود مومیایی می شده اند. به طور کلی جذابیت های مصر باستان به نظر تمام نشدنی می رسند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری