{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 356486

شرکت دومینوز رباتی را ارائه کرد که با استفاده از هوش مصنوعی کیفیت پیتزا را پیش از تحویل به مشتری کنترل می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، افرادی که با غذاهای فست‌فودی آ‌شنا هستند می‌دانند، تصویری که در منوی پیتزافروشی‌ها می‌بینند با پیتزایی که تحویل می‌گیرند متفاوت است. اکنون شرکت دومینو با ارائه رباتی قصد دارد تا این تفاوت‌ها را از بین ببرد.

براساس گزارش «نیواطلس»، دومینوز از هوش مصنوعی به عنوان یک کنترل کیفیت استفاده می‌کند تا پیتزاها را پیش از ارسال به مشتری ارزیابی کند.

این ربات از یک دستگاه اسکنری به نام «DOM Pizza Checker» ساخته شده که در بالای میز برش پیتزا قرار می‌گیرد تا بازرسی‌های نهایی را قبل از ارسال انجام دهد.

«نیک نایت» مدیر دومینوز در استرالیا گفت: این ربات تصویری از پیتزا را می‌گیرد و با استفاده از هوش مصنوعی، اطلاعات به دست آمده از تصویر را با داده‌هایی از یک پیتزای مناسب مقایسه می‌کند و در نهایت به آن نمره می‌دهد.

طبق اعلام شرکت دومینوز، اگر این دستگاه تشخیص دهد که پیتزایی مناسب نیست آن را کنار زده و مجددا پیتزای دیگری آماده می‌شود.

این شرکت مدعی است که این دستگاه در طول زمان ارتقا می‌یابد و ویژگی‌های  جدیدی به آن اضافه می‌شود. قرار است این دستگاه در آینده تصویری از پیتزای آماده شده را پیش از تحویل، برای مشتری ارسال کند.

گفتنی است؛‌ دومینوز یک شرکت غذاخوری آمریکایی است که در زمینه پیتزا، دسر، ساندویج و پاستا فعالیت می‌کند و به عنوان بزرگ‌ترین پیتزافروشی زنجیره‌ای جهان شناخته شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری