{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 356028

تیکو براهه ستاره شناس شهیر دانمارکی است که در عالم ستاره شناسی شهرتی بسزا دارد. ولی این ستاره شناس سرشناس عاداتی عجیب نیز داشت که حتی منجر به کنده شدن بینی وی در جریان یک نزاغ شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، تیکو براهه در کنار دانش خیره کننده ستاره شناسی، اخلاق و رفتارهای نامناسب متعددی نیز داشت. اخلاق و رفتارهایی که منجر به کنده شدن بینی وی شد.

تیکو براهه یک اخترشناس محبوب بود که حتی به علت دانش وی امپراتور دانمارک برایش یک رصدخانه اختصاصی در جزیره هون طراحی کرده بود. او یک اخترشناس پرهیاهو بود که رفتارهای پرریسک متعددی نیز انجام می داد. برای مثال او عادت داشت با افراد مختلف در مورد مباحث ریاضیات و ستاره شناسی درگیر شود.

براهه نخستین مبنای منطقی را برای تعیین فاصله‌های نسبی کیهانی عرضه کرد و نادرستیِ تصورات قدیمی در مورد ستاره های دنباله‌دار و فضای کیهانی را مشخص کرد. افزون بر این با ترسیم دقیق مسیرهای حرکت ماه، خورشید و ستارگان، مقدمات انقلاب کوپرنیکی را ایجاد کرد.

این درگیری ها گاهی تا حد بسیار خطرناکی پیش می رفت. برای مثال یک بار درگیری او با یک ریاضیدان در جریان یک مهمانی شام در سال 1566 به یک بحث گرم و پرتنش تبدیل شد و در نهایت کار به زد و خورد کشید. تا جایی که بحث در مورد یک معادله ریاضی منجر به دعوت به دوئل و درگیری فیزیکی کشیده شد.

در جریان این زد و خورد بینی تیکو براهه کنده شد و این کاوشگر سرشناس کیهانی تا پایان عمر خود با یک بینی مصنوعی که از فلزات گرانبها ساخته شده بود تردد می کرد.

ستاره شناس

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری