{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 353413

یکی از روش‌های فروش کالاهایی مثل خوراکی، بسته‌های کوچک اسباب بازی و ... استفاده از دستگاه‌های فروش سکه‌ای است. درواقع کافیست در این دستگاه‌ها یک سکه بیندازید تا کالای دلخواه خود را دریافت کنید، اما آیا می‌دانید سابقه این دستگاه‌ها به کجا می‌رسد؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، دستگاه های فروش سکه ای را می توان از محبوب ترین دستگاه هایی دانست که مثل یک خودپرداز تمامی خواسته های کاربران را براورده می کند و جالب است بدانید که این دستگاه ها قدمتی بسیار کهن دارند.

بر اساس برخی شواهد تاریخی و اشیاء کشف شده از دوان یونان باستان، یکی از نخستین دستگاه های فروش در جهان همین دستگاه های فروش سکه ای بوده اند.

جالب است بدانید از این دستگاه ها برای فروش آب مقدس نیز استفاده می شده است. درواقع در حفاری ها و اکتشافات باستانی مشخص شده است که دستگاه های فروش سکه ای متعددی در معابد باستانی نصب شده اند که وظیفه پذیرایی از عبادت کنندگان را بر عهده داشتند.

روی این دستگاه ها یک شکاف کوچک وجود داشت و هنگامی که سکه ای وارد دستگاه می شد به سرعت یک اهرم نیز فرو می افتاد و شیر آب مقدس باز می شد هر اندازه وزن سکه یا سکه های پرتاب شده بیشتر می شد فشار اهرم نیز بالاتر می رفت و آب مقدس بیشتری برای زیارت کنندگان معابد خارج می شد.

اما این ایده جالب از دهه 1880 به بعد کم کم رنگ و بوی تجاری گرفت و اولین دستگاه فروش سکه ای جهان با مقاصد تجاری با هدف فروش کارت پستال اختراع شد.

فروش سکه ای

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری