{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 351087

در تاریخ تدریس و آموزگاری، دیدن معلم‌های بی شماری که برای دانش آموزان خود فداکاری می‌کنند، موضوعی عجیب نیست. اما نکته مهم تاثیری است که این فداکاری‌ها روی آینده کودکان خواهد گذاشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی از معلم ها با اجرای رفتارهایی به ظاهر سادهه جریان ساز می شوند و حتی زندگی دانش آموز یا دانشجویان خود را دستخوش تحول می کنند. در ادامه به معرفی برخی از جدیدترین اقدامات معلم ها می پردازیم که رسانه ای شده اند:

تغییر مدل مو و افزایش اعتماد به نفس!

همه چیز از روزی شروع د که یک دختر کوچک سیاهپوست با موهایی که بافت های درشت آفریقایی داشت وارد کلاس خانم بیشاپ شد و هنوز نیامده مورد تحقیر سایر دانش آموزان قرار گرفت. آن ها دختر کوچک را مسخره می کردند و موهایش را می کشیدند. این موضوعی بود که تا چند روز ادامه داشت. اما همه چیز صبح یک روز زیبا عوض شد چرا که خانم بیشاپ نیز موهای خود را درست مثل موهای دانش آموزش آراسته بود و کلاس را در سکوت کامل فرو برد. نکته جالب این است که از روزهای بعدی بسیاری از دیگر بچه ها نیز موهای خود را به همان شکل آراستند و این ماجرا به سرعت در فضای مجازی پخش شد.

پیشگیری از ترک تحصیل دانش آموز و جمع آوری کمک مالی

شاید تصور می کنید که تنها آرزوی برخی معلمم ها خلوت تر شدن کلاس ها و ترک تحصیل برخی دانش آموزان است. اما این یک اشتباه بزرگ است. درست یک هفته مانده به امتحانات پایان ترم دبیرستانی در کارولینای شمالی یکی از دانش آموزان این مدرسه به معلمش گفت که به خاطر برخی مسائل و مشکلات مالی و خانوادگی قادر به ادامه تحصیل یا شرکت در امتحانات نیست. او که ماریسا فلود نام داشت انتظار داشت معلمش به راحتی این موضوع را بپذیرد چرا که اتفاقا دانش آموز شلوغ و پر دردسری بود. اما معلم وی با رفتاری متضاد او را شکفت زده کرد. چرا که به سرعت یک کمپین حمایتی برای دانش آموزش در اینترنت تشکیل داد و از اهالی منطقه خواست برای ادامه تحصیل ملیسا کمک کنند و البته موفق شد ملیسا را به دانشگاه برساند و به عبارتی آینده او را تغییر دهد.

حضور دانشجو با نوزاد سر کلاس

اجازه حضور دانشجو با نوزاد سرکلاس به شکل مستمر از سال 2017 آغاز شد و علت آن هم از توییت جالب مورگان کینگ استاد دانشگاه بود که باعث شد بسیاری از وی الگو بگیرند وی نوشته بود؛ "دیروز سر کلاس، نوزاد یکی از دانشجویانم به شدت گریه می کرد. او قبلا از من خواسته بود این جلسه را با نوزادش در کلاس حاضر شود. بقیه کم کم شروع به اعتراض کردند و من تصمیم گرفتم شخص بچه را بغل کنم تا ساکت شود و این واقعا جواب داد."

این توییت به شدت مورد استقبال واقع شد و بسیاری از دانشجویان این اقدام استاد را که اساسا اجازه داده یک مادر که دانشجو هم محسوب می شود وارد کلاس درس شود را تحسین کردند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری