{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 350815

ما تمایل داریم که نازی‌ها را به عنوان یک نیروی فراطبیعی برای ایجاد شر در جهان بشناسیم. ظاهرا نازی‌ها همیشه به شکلی وحشتناک به سمت شر حرکت میکرده‌اند اما حکومت نازی‌ها داستان‌هایی جالب هم در خود جای داده است. اگرچه برخی اهداف نازی‌ها تا حدی خشن و عجیب است که نمی‌توان منکر معجزه الهی برای توقف آنها شد اما بد نیست با هم ماجرایی را مرور کنیم که تا به حال کمتر به آن پرداخته شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برای شناختن درست نازی ها بهتر است به سال 1938 بازگردیم. می خواهیم به داستان دو ژنرال کلیدی آلمانی، ورنر فون بلومبرگ و ورنر فون فریتچر،بپردازیم.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بلومبرگ، یکی از وفادارترین افراد نسبت به هیتلر بود و حتی این وفاداری تا حدی شدید بود که او ایده سوگند خوردن به نام هیلتر به جای سوگند خوردن به نام وطن را به سربازان تحمیل کرد. این ایده حتی خود هیتلر را هم شگفت زده کرد و باعث شد بسیاری از رقبا و زیردستان بلومبرگ نیز از وی متنفر شوند. درواقع شدت نفوذ و محبوبیت بلومبرگ نزد هیتلر افسانه ای بود.

اما همه این شهرت و محبوبیت در عرض مدتی کوتاه و با یک ازدواج اشتباه و حساب نشده بر باد رفت. ماجرا از این قرار بود که ژنرال مشهور قصه ما در سن 59 سالگی و پس از مرگ همسرش تصمیم به تجدید فراش گرفت و با یک دبیر 25 ساله ازدواج کرد. ظاهر ماجرا یک ازدواج ساده بود اما به نظر می رسد بهتر بود بلومبرگ پیش از این ازدواج بیشتر تحقیق می کرد. چرا که با همین ازدواج اشتباه پرونده محبوبیت او تا ابد بسته و حتی به رسوایی متهم شد.

اما ماجرا از چه قرار بود؟ رقبای بلومبرگ با کمی کنجکاوی متوجه شدند که همسر بلومبرگ پیش از ازدواج با وی مدتی مدل نشریات مستهجنی بوده که از قضا متعلق به یهودیان بوده و البته مادرزن بلومبرگ نیز خودفروشی می کرده است و با یهودیان در ارتیاط بوده، این موضوع درست در شب عروسی بلومبرگ به گوش هیتلر رسید و هیتلر را شوکه کرد. قرار شد برای پیشگیری از رسوایی ژنرال بلومبرگ از این ازدواج سر باز زند، اما نکته جالب این بود که بلومبرگ از عروس خانم دست نکشید و با این پیشنهاد موافقت نکرد.

بلومبرگ اصرار داشت که عاشق همسرش است و به همین دلیل بود که به خاطر حفظ همسرش از سمت های خود استعفا داد و در قالب ماه عسل به یک مسافرت تبعیدی فرستاده شد. مدتی بعد نیز تصمیم بر آن شد که وی را به خودکشی سوق دهند اما بلومبرگ مقاومت کرد .

هنوز چند روز از این رسوایی ها در حب نازی نگذشته بود که یک فرد همجنسگرا با مراجعه به حزب نازی اعلام کرد با فردی به نام ورنر فون فریچ در ارتباط است و این برای حزب نازی با حجمی گسترده از سختگیری های عجیب و غریب اصلا پذیرفتنی نبود. این سلسله حوادث احمقانه بعدها به ماجرای بلومبرگ-فریچ معروف شد. شاید بتوان گفت در این ماجرا هر فردی که رسوا شده بودند بالاترین ضرر را دیدند. بلومبرگ به یک مرخصی اجباری رفت و درنهایت توسط متفقین بازداشت شد و در سال 1946  بر اثر سرطان درگذشت، آن هم در حالی که همسرش نسبت به او وفادار نمانده بود. ژنرال فرینچ نیز توسط لهستانی ها دستگیر و به مرگ محکوم شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری