{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 347777

مجموعه دار ۳۲ ساله تبریزی، توانست رکورد گینس در زمینه جمع آوری سکه های بدون تکرار جهان را بشکند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، امین همتی اظهار داشت: از 9 سالگی علاقه من به جمع آوری سکه آغاز شد و پس از گذشت سال ها متوجه شدم که دارای مجموعه بی نظیری از سکه ها، مدال ها و ژتون های مختلف از سراسر جهان هستم.

این عضو انجمن مجموعه داران ایران ادامه داد: تاکنون توانسته ام 12 هزار سکه، مدال و ژتون از کشورهای مختلف را جمع آوری کنم.

همتی گفت: برای ثبت گینس از کل مجموعه جمع آوری شده 2 هزار و 500 سکه بدون تکرار را از 215 حکومت انتخاب کردم، در حالی که رکورد قبلی ثبت شده در گینس یک هزار و 600 سکه بود که سکه های مشابه در آن وجود داشت.

وی یادآوری کرد: پیش از این مجموعه دارانی از کشورهای هندوستان، استرالیا و آمریکا توانسته بودند با جمع آوری سکه هایی از 30 کشور، 70 کشور و 100 کشور در گینس ثبت رکورد کنند.

این مجموعه دار تبریزی ادامه داد: مجموعه من شامل سکه هایی از 198 کشور به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل است و حتی سکه هایی از 50 کشور دیگر که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته نشده اند، در اختیار دارم.

وی تاکید کرد: مجموعه سکه های بدون تکرار من بزرگترین رکورد جهانی هم از لحاظ تعداد کشورها، با 248 کشور، و هم از نظر بیشترین میزان سکه می باشد و مهم ترین بخش ثبت این رکود در این است که سکه ها مشابه هم و تکراری نیستند.

همتی با بیان اینکه شکست این رکورد بسیار سخت است، یادآوری کرد: می توانستم با تعداد بیشتری سکه رکورد گینس را بشکنم، اما منتظر عکس العمل جهانی هستم تا در صورت شکست رکوردم توسط مجموعه دارانی از کشورهای دیگر، با ارایه سکه های جدید، برگ برنده ام را رو و رکوردم را حفظ کنم.

وی در خصوص مجموعه سکه 12 هزار تایی خود نیز گفت: در این مجموعه سکه های بسیاری از ادوار مختلف از جمله سکه های چکشی، نیمه ماشینی و ماشینی، مدال ها و سکه های مختلف یادبودی و ژتون جمع آوری شده است.

این عضو انجمن مجموعه داران ایران اظهار داشت: 6 سال مجموعه سکه های خود را به صورت افتخاری در اختیار موزه شهر تبریز برای بازدید عموم قرار داده بودم.

آیین رونمایی از شکسته شدن رکورد مجموعه سکه های بدون تکرار جهان توسط امین همتی با حضور جمعی از علاقه مندان در سینما قدس تبریز برگزار شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری