{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 335058

سی و هفمتین جشنواره فیلم فجر پس از پایان روز نهم با دو روز تعطیلی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) بار دیگر از یکشنبه مورخ بیست و یکم بهمن ماه آغاز به کار خواهد کرد تا یکی از مهمترین روزهای خود را پیش رو داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، سی و هفمتین جشنواره فیلم فجر پس از پایان روز نهم با دو روز تعطیلی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) بار دیگر از یکشنبه مورخ بیست و یکم بهمن ماه آغاز به کار خواهد کرد تا یکی از مهمترین روزهای خود را پیش رو داشته باشد.

نیمه دوم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی ملت موسوم به کاخ رسانه برخلاف انتظارات با حواشی زیادی در روزهای پنجم و ششم روبرو شد. 

اکران سه فیلم مهم جشنواره یعنی خون خدا، طلا و شبی که ماه کامل شد پیش از این پنجمین شب جشنواره فجر سی و هفتم را به عنوان یکی از مهمترین شب های کاخ رسانه معرفی کرده بود. 

جشنواره فیلم فجر

از جمله حواشی مهم این روز از جشنواره می‌توان به اکران فیلم خون خدا اشاره کرد. این فیلم با موضوع عاشورا نگاهی تازه به این مفهوم عمیق دینی انداخته بود. نشست خبری این فیلم با حضور عوامل برگزار شد و عباس میرزایی اعلام کرد که علاقه‌ای برای کار با سلبریتی ها ندارد. 

دیگر حاشیه مهم جشنواره اما به فیلم سینمایی طلا ساخته پرویز شهبازی بر می گردد. فرش قرمز این فیلم با حضور رامبد جوان همچنان با شوخی های مرسوم این هنرمند همراه بود که سوژه عکس عکاسان شده بود. 

جشنواره فیلم فجر

اما مساله اصلی به نشست خبری فیلم طلا دلخوری شدید اهالی رسانه را به همراه داشت. شهبازی که از پاسخ به اکثر سوالات طفره می رفت در اظهار نظری عجیب منتقدان فیلم خود را عده ای کودک مدرسه ای خواند. وی گفت که اگر می خواهید در مورد فیلم من نظر بدهید نقد بنویسید البته که من نمی خوانم. 

اظهار نظر ناراحت کننده شهبازی در حالی رخ می داد که وی و بازیگران فیلم سوالاتی که در مورد نوع بازی و کارگردانی از وی پرسیده شده بود را بی جواب گذاشتند و شهبازی خطاب به نقدی که درباره نوع چیدمان دوربین در پلان آخر اعلام شده بود اعلام کرد که شما سینما را نمی فهمید. 

جشنواره فیلم فجر

در این میان حضور بهنام بانی خواننده محبوب پاپ کشور در پردیس سینمایی ملت موسوم به کاخ رسانه ها بار دیگر شور و هیجان خاصی را به مراسم فوتوکال آورد. 

شبی که ماه کامل شد آخرین فیلم اکران شده در روز پنجم جشنواره فیلم فجر با استقبال گسترده اهالی رسانه روبرو بود. نشست خبری این فیلم ساعت بامداد روز ششم جشنواره آغاز شد و بار دیگر به محض ورود عوامل خبرنگاران آنها را مورد تشویق قرار دادند. از جمله حاشیه های جالب نشست خبری شبی که ماه کامل شد می توان به بغض شبنم مقدمی بعد از تماشای این فیلم اشاره کرد. وی در این فیلم در نقش مادر الناز شاکردوست ظاهر شده بود.

جشنواره فیلم فجر

فرشته صدرعرفایی بازیگر این فیلم نیز قبل از صحبت درباره نقش خود با تشویق ویژه خبرنگاران همراه شد. نرگس آبیار در این نشست اذعان کرد که این فیلم به هیچ وجه سفارش جایی نیست و صد در صد با بودجه خصوصی ساخته شده است.

ارسال نظر