{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 329878

مدت هاست که ماجرای اختلاف طبقاتی در سیلیکون ولی به موضوعی داغ و پر حاشیه تبدیل شده است و به نظر می رسد این موضوع هر روز ابعادی جدی تر پیدا می کند. تا جایی که از یک سو بسیاری از بی خانمانها شب ها را تا صبح در کوچه های این منطقه به سر می برند اما از سوی دیگر ۲ گربه به تنهایی ساکن یک آپارتمان لوکس می شوند.

مدت هاست که ماجرای اختلاف طبقاتی در سیلیکون ولی به موضوعی داغ و پر حاشیه تبدیل شده است و به نظر می رسد این موضوع هر روز ابعادی جدی تر پیدا می کند. تا جایی که از یک سو بسیاری از بی خانمانها شب ها را تا صبح در کوچه های این منطقه به سر می برند اما از سوی دیگر 2 گربه به تنهایی ساکن یک آپارتمان لوکس می شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، 2 گربه از نژاد «مین کون» مالک آپارتمانی لوکس در سیلیکون ولی شده اند که اجاره ماهانه آن 1500 دلار است. اجاره قابل توجه که می تواند چندین بی خانمان را نجات دهد.

شاید بپرسید این گربه ها چگونه به چنین خانه ای دست پیدا کرده اند. ماجرا ساده است، این 2 گربه متعلق به یکی از مدیران ثروتمند سیلیکون ولی هستند و چون وی نمی تواند در خانه گربه نگه دارد برای آنها اپارتمان اجاره کرده است. درست است که مدیران ثروتمند سیلیکون ولی و فعالان  حوزه فناوری  در ریخت و پاش شهره عام و خاصند اما این اقدام یک رکورد عجیب و باور نکردنی است.

صاحبخانه  ای که گربه ها را پذیرفته می گوید: " من از اول قصد داشتم خانه را به 2 نفر اجاره دهم، فرقی نمی کند این 2 نفر از چه نژاد و گونه ای باشند. "

در سوی دیگر ماجرا، یکی از فعالان حقوق بی خانمان ها که در این منطقه کار می کند می گوید:"این وضعیت نفرت انگیزترین حالت سیلیکون ولی را نمایش می دهد."

در حال حاضر قیمت اجاره آپارتمان در سیلیکون ولی به بالاترین حد خود افزایش یافته است، زیرا نیروی کار حوزه  تکنولوژی با درامدهای کلان خود توان پراخت هزینه ها را دارند اما به نظر می رسد پیشرفت این وضعیت حتی به نفع همین افراد هم نخواهد بود.

دیوید کالیش، مالک آپارتمان با مستاجرهای گربه ای می گوید: " اجاره آپارتمان به گربه ها هیچ اشکالی ندارد و بسیار هم عالی است. آنها بسیار آرام هستند. تنها مشکل این است که آنها  می توانند خط روی دیوارها بکشند یا وسایلی را مخدوش کنند، که در نهایت خسارتشان را از مالکشان می گیرم."

با توجه به بحران مسکن در سیلیکون ولی این رویداد به شدت پوچ و بحرانی ارزیابی می شود. مایک روزنبرگ، یکی از فعالان حوزه املاک در سیلیکون ولی می گوید: "سیلیکون ولی محل نابرابری های زیادی است چرا که هزاران نفر هر شب در خیابان ها می خوابند در حالی که یک نفر یک آپارتمان را برای یک ماه با قیمت  1500 دلار  به 2 گربه می دهد."

جالب است بدانید این گربه های اشرافی یک حساب کاربری اینستاگرامی هم دارند که محل زندگی لوکس خود را نیز به نمایش می گذارند. نظر شما چیست؟ این نوع رفتارها عادی است یا غیر عادی؟

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری