{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 319999

چینی ها قصد دارند در تاریخ هشتم دسامبر برای نخستین بار یک فضاپیما را به نیمه تاریک کره ماه اعزام کنند. این فضاپیما گنگ ۴ نام دارد.

به گزارش استاندارد، در مورد نیمه تاریک ماه که همیشه پشت به زمین قرار دارد و نور چندانی دریافت نمی کند، اطلاعات زیادی وجود ندارد و قرار است در جریان این بررسی علمی مشخص شود آیا در این بخش از کره ماه امکان رویش هیچ گیاهی و تداوم حیات وجود دارد یا خیر.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در جریان این ماموریت یک ماه نورد توسط یک فضاپیما بر روی سطح این قمر زمین قرار می گیرد. پرتاب فضاپیمای یادشده از مرکز ماهواره ای Xichang در استان سیچوان صورت می‌گیرد. این فضاپیما در نزدیکی قطب جنوب مستقر می شود و از منطقه فرود تصویربرداری خواهد کرد. بررسی لایه های مختلف کره ماه با استفاده از یک فناوری پیشرفته راداری از جمله دیگر وظایف محوله به فضاپیمای چینی در این ماموریت است.

ماه نورد چینی هم ترکیبات معدنی این سیاره را با استفاده از اسپکترومتر مادون قرمز بررسی می کند تا بتوان به سیر تکامل ماه و تغییرات رخ داده در ان پی برد. اولین بار در سال 1959 فضاپیمای بدون سرنشین روسی به نام لونا 3 از نیمه تاریک ماه عکس برداری کرد، اما تا به حال هیچ فضاپیمایی بر روی این قسمت از ماه فرود نیامده است.

ارسال نظر