{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 313331

در سال ۲۰۱۷ رخ داد؛

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش ژاپن، در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۵۰ دانش‌‌آموز به زندگی خود پایان دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش ژاپن، در سال 2017 بیش از 250 دانش‌‌آموز به زندگی خود پایان دادند. 

بررسی‌های صورت گرفته حکایت از آن دارد، میانگین سنی خودکشی در میان جوانان این کشور به 30 سال رسیده است. 

وزارت آموزش  و پرورش ژاپن طی یک بیانیه اعلام کرد: میزان خودکشی در میان دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه با رشد قابل توجهی رو به رو بوده است و اگر دولت اقدام مؤثری ترتیب ندهد، این آمار مجددا با افزایش رو به رو خواهد بود. 

براساس داده‌های موجود، میزان خودکشی دانش‌آموزان در سال 2017 رکورد بی‌سابقه‌ای را به ثبت رسانده که از سال 1986 تکرار نشده است.

طبق گفته سازمان جهانی بهداشت، ژاپن یکی از بالاترین آمارهای خودکشی را به خود اختصاص داده؛ گرچه شمار خودکشی در این کشور رو به کاهش است اما همچنان بالا است.

پلیس ملی ژاپن طی آماری تعداد خودکشی در سال 2003 را 34 هزار و 427 نفر اعلام کرد که این عدد در سال 2017 به 21 هزار و 321 نفر رسیده است.

نوریاکی کیتزاکی، معاون آموزش و پرورش ژاپن می‌گوید: نرخ خودکشی در میان دانش‌آموزان ثابت مانده است و ما شاهد هیچ کاهشی نبودیم؛ این موضوع نشان دهنده هشدار نسبت به وضعیت سلامت روان دانش‌آموزان و مشکلات آنها است.

برخی از مسئولان آموزشی ژاپن معتقدند، پدیده‌هایی مانند قلدری و زورگیری به بحران خودکشی دانش‌آموزان ژاپنی دامن می‌زند.

برای قربانیان که مورد زورگویی واقع شده‌اند، برگشت به مدرسه، پس از یک استراحت و تعطیلات نسبتاً طولانی بسیار سخت و ناگوار است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری