کد خبر 295816

معاون عملیات سازمان امداد ونجات:

شرایط در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه عادی است

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: شرایط در مناطق زلزله زده تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث‌باباجانی استان کرمانشاه عادی (وضعیت سفید) است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، شاهین فتحی عصر یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: طبق ارزیابی های انجام شده از سوی گروه های ارزیاب هلال احمر به صورت (زمینی و هوایی ) از شهرستانها و روستاهای ثلاث باباجانی، دالاهو، سرپل ذهاب و جوانرود مشخص شد که در زمان حاضر و پس از انتقال مصدومین به مراکز درمانی و بیمارستانی و ارائه خدمات امداد و کمک های اولیه به صورت سرپایی به مصدومین این زلزله 5.9 ریشتری از سوی نیروهای امدادی و ایجاد وضعیت سفید ، دیگر نیازی به خدمات رسانی بیشتر در این مناطق احساس نمی شود.

وی ادامه داد: زندگی به طور عادی در منطقه زلزله زده تازه آباد در جریان است، اما تمامی نیروهای اعزام سریع هلال احمر در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات اضافه کرد: هم اکنون بر اساس تفکر سیستمی و مدیریت اقتضایی تعامل هلال احمر با سایر دستگاه های خدمات رسان وجود دارد و طبق آخرین ارزیابی های انجام شده وضعیت انبارهای امدادی و پشتیبانی هلال احمر برای هر گونه خدمات رسانی اضطراری در وضعیت مطلوبی قرار دارند.

فتحی در پایان اظهار کرد: همچنین نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در استان های لرستان، ایلام و کردستان هم در حالت آماده باش کامل هستند تا در صورت اعلام نیاز استان کرمانشاه، برای امدادرسانی به هموطنان به مناطق زلزله زده اعزام شوند.

زلزله ای به بزرگی 5.9 ریشتر ساعت 2 و 43 دقیقه و 25 ثانیه بامداد امروز (یکشنبه) حوالی تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران گزارش داد، این زلزله در عمق 8 کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است.

کانون این زلزله در موقعیت 34.63 عرض شمالی و 46.22 طول شرقی ثبت شده است.

شهرستان ثلاث باباجانی با 38 هزار نفر جمعیت در 136 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر