{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 284413

دستگیری اعضای ۸ باند و کشف بیش از ۲ تن مواد مخدر، آمار کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران در چند ماه گذشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، سرهنگ محمد بخشنده - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ- ظهر دیروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از تاریخ 15 فروردین 8 باند در سطح شهر تهران شناسایی و منهدم شده است، گفت: در این مدت دو تن و 192 کیلوگرم انواع مواد مخدر، مرفین، تریاک، حشیش، گل و گراس کشف شده است.در مجموع 9 هزار و 265 متهم نیز شناسایی و دستگیر شدند و آمار نشان دهنده افزایش 85 درصدی دستگیری‌ها نسبت به‌مدت مشابه در سال گذشته است.وی با بیان اینکه 6 هزار و 464 نفر از این افراد معتادان متجاهر بودند گفت: با توجه به ظرفیت مراکز نگهداری معتادان بیش از 6 ماه نمی‌توان معتادان دستگیر شده را نگه داشت و به ناچار آزاد می‌شوند اما دوباره همان معتادان وارد چرخه می‌شوند و ما آنها را شناسایی، دستگیر و ساماندهی می‌کنیم. ظرفیت لازم برای نگهداری معتادان در پایتخت 15 هزار نفر است و 7 هزار نفر در چرخه بازپروری هستند و ما تقاضا داریم تا ظرفیت را افزایش دهند.

پاکسازی 98 درصدی نقاط آلوده

بخشنده با بیان اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر در گشت‌های شبانه‌روزی نقاط آلوده پایتخت از جمله اتوبان‌ها و حوزه شمال شهر را پایش می‌کنند، اضافه کرد: 98 درصد از مناطق یاد شده پاکسازی شده و معتادانی که دستگیر می‌شوند اگر ظرفیت نگهداری در مراکز وجود داشته باشد آنها را به آنجا منتقل می‌کنند اما اگر ظرفیت نباشد مجبوریم آنها را به گرمخانه‌ها ببریم.منطقه هرندی را در پایین شهر پاکسازی کردیم اما هنوز برخی از نقاط همانند شوش و مولوی باید پاکسازی شوند و مأموران پلیس شبانه‌روز برای پاکسازی تلاش می‌کنند. در راستای شناسایی مواد فروشان بیش از 5 نفر از فروشندگان گراس و گل که در شمال شهر تهران فعالیت می‌کردند شناسایی و دستگیر و از آنها 10 کیلوگرم مواد کشف و ضبط شد.به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ بیش از 132 زن در حوزه فروش مواد مخدر از 15 فروردین ماه شناسایی و دستگیر شدند.

دستگیری مواد فروشان اطراف مدارس پایتخت

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با اشاره به دستگیری بیش از 30 مواد فروش در حاشیه مدارس پایتخت گفت: پاکسازی‌های لازم در این مناطق انجام شده و ما توانسته‌ایم تا به امروز حدود 30 الی 40 نفر را که خرده فروش مواد مخدر بودند در حاشیه مدارس شناسایی و دستگیر کنیم.  5 باند که در سه ماه و نیم اخیر در پایتخت متلاشی شدند در زمینه خرید و فروش ماده مخدر «گل» در فضای مجازی فعالیت می‌کردند. اعضای این باند، تحصیلکرده بودند.

گفت‌و‌گو با متهمان

مشتری هایتان را چطور شناسایی می‌کردید؟در تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام گروه و صفحه داشتیم و مشتری‌ها را آنجا شناسایی می‌کردیم.

مواد را چطور تحویل مشتری‌ها می‌دادید؟چند موتور سوار را استخدام کرده بودیم که بعضی از آنها از ماجرا  با خبر بودند. اما بعضی‌ها هم نمی‌دانستند و به آدرسی که می‌دادیم می‌رفتند.

احتمال نمی‌دادید این پیک‌های موتوری شما را لو دهند؟آدرس دقیقی از ما نداشتند در محلی نزدیکی خانه‌مان با آنها قرار می‌گذاشتیم و بسته‌ها را تحویل شان می‌دادیم و مشتری‌ها نیز آدرس محل زندگی‌شان را نمی‌دادند. آنها هم در پارک یا مقابل ساختمانی معروف در محل قرار می‌گذاشتند و بسته‌ها را دریافت می‌کردند.

گل (مواد مخدر) را از کجا تهیه می‌کردید؟باغچه کوچکی در اطراف تهران داشتیم که گل‌ها را با توجه به درخواست مشتری هایمان آنجا پرورش می‌دادیم.؛ درآمدش بد نبود.

قیمت گل چند است؟بسته‌ای 30 هزار تومان می‌فروختیم. البته چون خودمان تولید می‌کردیم تخفیف هم داشت.

سیم‌کارت‌های 300 میلیونی

روی صورتش پر از آثار چاقو و قمه است که به گفته خودش برای ترساندن دیگران و البته در جواب نامردی‌های دیگران خودزنی کرده است. سه بار بازداشت شده که یک مرتبه به خاطر مواد مخدر 4 سال حبس کشیده است دوبار دیگر را هم به خاطر شرارت به دام افتاده است.

چرا دستگیر شدی؟ مواد را گرمی 80 هزار تومان می‌خریدم و 90 هزار تومان می‌فروختم. البته دلار که گران شد قیمت‌ها هم بالا رفت و شیشه گرمی 120 هزار تومان شد.

برای ما خرده فروش‌ها که بعد از 5 دست جنس به ما می‌رسد درآمد زیادی ندارد اما سردسته‌ها و به اصطلاح شاخ‌های مافیا درآمد هایشان کلان است. کسانی که کیلویی با یک تلفن خرید و فروش می‌کنند.

درست است که سیم کارت فروشندگان مواد با ارزش است و قیمت بالایی دارد؟اینجا مثل ژاپن نیست که سیم‌کارت بها داشته باشد. اینجا مشتری از روی صدا جنس می‌خرد و اگر تماس بگیرد و صدای مرا نشنود تماس را فوراً قطع می‌کند. البته فروشندگان کلان فرق دارند. آنها سیم کارت هایشان 200 تا 300 میلیون است. آن هم به خاطر اینکه مشتری هایشان را از روی صدا نمی‌شناسند و با واسطه هستند. البته ما خرده پاها نیز درآمدمان گاهی بد نیست.  

جای چاقو روی گردن و صورتت برای چیست؟ اراذل و اوباش باید این ویژگی‌ها را داشته باشند. خالکوبی هم برای ما ایرانی‌ها چیز عجیبی است وگرنه تمام فوتبالیست‌ها و بازیکنان مطرح جهان بدن شان پراز خالکوبی است؛ برای آنها ایراد نیست آن وقت برای ما ایراد دارد.

با این حساب وحید مرادی - شرور معروف - و دوستانش را می‌شناسی؟بله، وحید مرادی را همه ایران می‌شناختند. بیشتر این افراد را می‌شناسم.

از کارهایت پشیمان نیستی؟دزدی که نمی‌کنم. من مواد نفروشم یکی دیگر مواد می‌فروشد. حتی برخی عطاری‌ها خیلی راحت شیشه و مواد را در اختیار مردم قرار می‌دهند. این را هم لطفاً بنویسید که وقتی شرافتمندانه کار می‌کنی اما پیمانکار پولت را نمی‌دهد چکار باید کرد. هر چی باشه از دزدی که بهتره.

ازدواج کرده‌ای؟مگر دیوانه‌ام که ازدواج کنم. برای چه بروم با دختری ازدواج کنم که باید ماهی یک مانتو برایش بخرم که 500 هزار تومان پولش است. زن خرج دارد و دست و پاگیر هم هست نمی‌شود براحتی خلاف کنی.

مشتری هایت را چطور شناسایی می‌کردی؟کاری ندارد، یکی بشناسد به دیگران هم معرفی می‌کند. البته قبل از اینکه تلگرام فیلتر شود یک سری مشتری هایم تلگرامی بودند.

مهریه ویرانگر

1370  سکه مهریه همسرش کرده است و عروس خانم زمانی که قیمت سکه رو به افزایش رفت قید زندگی را زد و به دادگاه خانواده رفت و مهریه‌اش را اجرا گذاشت. کامبیز هم یا باید سکه‌های مهریه را پرداخت می کرد یا به زندان می‌رفت.او هم برای تهیه سکه‌ها به خلاف کشیده شد.

اعتیاد داری؟7 سال قبل داشتم اما ترک کردم و سالم شدم. شنیده اید که می‌گویند زن بد آدم را نابود می‌کند. حکایت زندگی من است. همسرم مرا نابود کرد و باعث شد تا بعد از 7 سال پاکی دوباره بروم سراغ مواد آن هم نه مصرف بلکه فروشش.

چرا؟ مگر همسرت چکار کرده بود؟ترک که کردم مغازه‌ای برای خودم گرفتم و مشغول به کار فروش لباس شدم. بعد ازدواج کردم و مهریه 1370 سکه‌ای همسرم را پذیرفتم همه چیز خوب بود تا دو ماه بعد از ازدواج که ناگهان قیمت دلار و سکه بالا رفت. او هم که شرایط را این‌طور دید بدون هیچ اختلافی به دادگاه خانواده رفت و مهریه‌اش را به اجرا گذاشت. قرار شد ماهی دو تا سکه بدهم. من که توانایی پرداخت دو تا سکه در یک ماه را نداشتم تصمیم گرفتم دست به کار خلاف بزنم کم کم با دیدن بسته‌های شیشه وسوسه شدم و دوباره به سراغ مواد رفتم. یکی دیگر از دلایلی که باعث شد به سراغ مواد بروم فراموش کردن نامردی همسرم بود.    

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری