کد خبر 245577

افزایش دما در نیمه شمالی

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز جمعه (۲۹ دی ماه) خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، احد وظیفه ضمن اشاره به شرایط جوی کشور طی امروز و فردا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی، طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ دی ماه) با عبور امواج ضعیفی از روی کشور در برخی ساعات ابرناکی افزایش می‌یابد با این وجود بارشی روی کشور پیش‌بینی نمی‌شود.

وی تاکید کرد: فردا (۲۸ دی‌ماه) به سبب وزش بادهای گرم جنوبی روی استان گیلان از پنجشنبه بعدازظهر همراه با وزش باد شدید دما به طور قابل ملاحظه در این ناحیه افزایش می‌یابد. گرمای هوا روی این استان در روز جمعه (۲۹ دی ماه) نیز ادامه می‌یابد و از روز شنبه (۳۰ دی ماه) با کاهش دما به شرایط عادی باز می‌گردد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: در روز جمعه با نزدیک شدن یک سامانه فعال بارشی به کشور، وزش باد شدید و بارش پراکنده از صبح از جنوب غرب شروع می‌شود و تا پایان روز، بارش مناطق شمال غرب، غرب و ارتفاعات غربی زاگرس را در بر می‌گیرد.

وظیفه با اشاره به اینکه از لحاظ تغییرات دما انتظار می‌رود در روز چهارشنبه در نوار شمالی کشور دما افزایش یابد، اظهار کرد: فردا نیز افزایش دما در نوار شمالی و شمال شرق، شرق و جنوب شرق ادامه می‌یابد سپس در روز جمعه در غالب مناطق کشور شاهد افزایش دما خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه نیمه شرقی خلیج فارس امروز مواج است،گفت: در روزهای پنجشنبه و جمعه شرایط آرامی بر دریا حاکم خواهد بود. با نزدیک شدن سامانه هواشناسی از جمعه بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید و امواج بلند در نیمه غربی خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان در مورد شرایط جوی تهران طی روزهای آینده اظهار: آسمان تهران فردا نیمه ابری و در بعدازظهر با کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود. دما نیز بین ۱۰ و ۱ درجه سانتیگراد خواهد بود همچنین آسمان پایتخت در روز جمعه (۲۹ دی‌ماه) صاف در بعدازظهر همراه با افزایش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۱۲ و ۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر