{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 244506

دکتر غلامزاده مدیر کل پزشکی قانونی استان فارس گفت: نمونه گیری ژنتیک از خانواده کاپیتان و سه خدمه دیگر نفتکش حادثه دیده ایرانی در آزمایشگاه ژنتیک پزشکی قانونی فارس صورت پذیرفت.

مدیرکل پزشکی قانونی فارس اظهار کرد: پس‌ از یافتن اجساد ۳ تن از خدمه کشتی ایرانی جهت بررسی و احراز هویت اجساد می بایست از خانواده تمامی ۳۲ خدمه کشتی نمونه ژنتیکی اخذ شود که در همین راستا و پس از هماهنگی بعمل آمده بین سازمان پزشکی قانونی کشور و سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران، با توجه به سکونت تعدادی از خانواده های خدمه در استان فارس، از خانواده (بستگان درجه یک) کاپیتان و سه خدمه دیگر نفتکش در آزمایشگاه ژنتیک پزشکی قانونی فارس از این عزیزان نمونه ژنتیکی اخذ شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، وی تاکید کرد: در همین راستا در پزشکی قانونی استان تهران نیز از خانواده ۱۲ خدمه دیگر نفتکش ایرانی نمونه گیری جهت اخذ کد ژنتیکی صورت پذیرفت.

دکتر غلامزاده تصریح کرد : خانواده‌های سایر خدمه نیز پس از پیگیری و معرفی از سوی سازمان بنادر و کشتیرانی برای نمونه گیری به سازمان پزشکی قانونی کشور معرفی خواهند شد.

شایان ذکر است در پی حادثه برخورد یک نفتکش ایرانی با یک کشتی چینی در تاریخ ۱۶ دی ماه در دریای شرق چین ، نفتکش ایرانی دچار حریق شد و از ۳۲ پرسنل آن تاکنون فقط پیکر ۳ تن پیدا شده است.

ارسال نظر