{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 208270

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساختار تحریم‌ها فرو ریخته، گفت: مردم بدانند که تحریم‌ها برنمی‌گردد و از این بابت خیالشان راحت باشد.

شهباز حسن‌پور، با اشاره به مصوبه اخیر کنگره آمریکا علیه ایران اظهار کرد: دشمنی آمریکایی‌ها با ایران به 40 سال گذشته برمی‌گردد. آمریکا می‌خواهد ژاندارم منطقه باشد لذا هر روز به بهانه‌ای علیه دولت و ملت اقداماتی انجام می‌دهد چرا که احساس می‌کند ایران مستقل در منطقه تأثیرگذاری بسزایی دارد و همه کشورهای منطقه هم پذیرفته‌اند که ایران قدرتمند می‌تواند الگوی مناسب برای کشورهای منطقه باشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: آمریکا از الگو شدن ایران وحشت و اضطراب دارد و اقدامات اخیر کنگره ‌آمریکا هم در همین راستا ارزیابی می‌شود. امروز ساختار تحریم‌ها فرو ریخته لذا مردم بدانند که تحریم‌ها برنمی‌گردد و از این بابت خیالشان راحت باشد.

نماینده مردم سیرجان در مجلس با بیان اینکه برجام نشان داد ایران اهل منطق و گفت‌وگو است، یادآور شد: برجام حقانیت نظام را به جهانیان ثابت کرد و نشان داد که ما به دنبال سلاح کشتار جمعی نبوده، نیستیم و نخواهیم بود. اما با توجه به پیش‌بینی‌های دلسوزان نظام و مقام معظم رهبری در مورد عهدشکنی آمریکایی‌ها، این عهدشکنی ثابت شد و اکنون برگ برنده‌ای برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: بعید است کشورهای اروپایی در این برهه با آمریکایی‌ها همراهی کنند؛ چرا که رییس جمهور آمریکا ثابت کرده بیشتر شبیه یک دلال بین‌المللی عمل می‌کند تا رییس جمهور و این به حیثیت و جایگاه آمریکا لطمه می‌زند. ضمن اینکه وضعیت منطقه به نفع ‌آمریکایی‌ها نیست.

این نماینده مجلس همچنین خاطرنشان کرد: آمریکا جایگاه قبلی خود را ندارد و به نظر می‌رسد در این موضوع امکان همراه کردن کشورهای دیگر به ویژه کشورهای اروپایی را با خود نخواهد داشت.

حسن‌پور با تأکید بر ضرورت اتکا به داخل اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی می‌تواند ما را در این برهه در قبال دشمنی آمریکا و ایادی او در منطقه واکسینه کند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش برجسته دستگاه دیپلماسی برای برخورد با مصوبه اخیر کنگره آمریکا گفت: همه ما باید از دستگاه دیپلماسی حمایت کنیم، مجلس هم طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا را در دست بررسی دارد و ان‌شاءالله به شکلی عمل خواهیم کرد که این حربه آنها کارساز نباشد.

ارسال نظر