{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 189507

رئیس صنفی کارگران ساختمانی:

رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور با تقدیر از عملکرد بسیار خوب دولت تدبیر و امید در رفع مشکلات معیشتی کارگران گفت: افزایش دستمزدها یکی از مهمترین اقدام های دولت یازدهم در حوزه کارگری محسوب می شود.

اکبر شوکت، با اشاره به اجرای طرح افزایش حقوق و مزایای کارگران و کارمندان دولت از سال جاری، اظهار داشت: باید از عملکردهای دولت در این زمینه واقعا تشکر کرد و اینکه برخی ها فریاد می زنند اگر تحریم ها ادامه پیدا می کرد هیچ مشکلی نداشتیم، این ها افرادی هستند که صدایشان از جای گرم بلند می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی اضافه کرد: اگر تحریم ها ادامه پیدا می کرد، هر چند در برابر آن مقاومت می کردیم، ولی در مقابل هزینه های زیادی نیز باید پرداخت می کردیم که به طور حتم آسیب فراوانی را به قشر محروم جامعه وارد می کرد.

شوکت با یادآوری تورم 50 درصدی سال های 90 و 91 و همچنین افزایش 300 درصدی قیمت ساختمان در آن سال ها، افزود: یک واحد ساختمانی که در سال های 88 و 89 تنها با متری سه میلیون ریال ساخته می شد، تنها در عرض مدت 2 سال به متری 10 میلیون ریال افزایش پیدا کرد.

این فعال کارگری با تاکید بر اینکه بخشی از علت این تورم مربوط به سیاست های غلط و اشتباه دولت گذشته بوده است، گفت: عملکردهای ضعیف دولت های نهم و دهم در حوزه اقتصاد فشار مضاعفی را بر روی قشر ضعیف جامعه وارد کرد.

وی همچنین با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در زمینه سیاست خارجی عملکرد فوق العاده ای داشته است، و مردم نیز نتایج آن را به خوبی در زندگی خود احساس کردند، گفت: به جز سال نخست پیروزی انقلاب امسال اولین سالی است که نرخ تورم از سوی مرکز آمار کشور 6.7 درصد اعلام شده و حقوق ها نیز 14.5 درصد افزایش پیدا کرده است.

شوکت همچنین تصریح کرد: موضوع افزایش حقوق ها بر اساس سبد معیشتی کارگران نیز برای نخستین بار است که در شورای عالی کار مطرح می شود، و تاکنون هر اقدامی که برای افزایش حقوق ها صورت می گرفته مطابق با نرخ تورم بوده است.

وی با تاکید بر اینکه اقدام مذکور به نفع جامعه کارگری است، خاطر نشان کرد: هم اکنون میزان حقوق ماهانه دریافتی یک کارگر با احتساب سهم اولاد و پایه حقوق و مزایای دیگر 13 میلیون ریال است، در حالی که در سال 92 این رقم تنها حدود 6 میلیون و 500 هزار ریال بود، که این نشان دهنده افزایش 100 درصدی آن است.

عضو هیات امنای تامین اجتماعی کشور همچنین عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه تامین اجتماعی را نیز مثبت ارزیابی کرد، و با اشاره به اینکه دولت یازدهم با سامان دهی تامین اجتماعی آرامش خوبی را بر آن حاکم کرد، افزود: بودجه امسال این سازمان بالغ بر 820 هزار میلیارد است، که 520 میلیارد ریال آن یعنی حدود 70 درصد برای پرداخت حقوق بازنشستگی و مستمری هزینه می شود. 

ارسال نظر