{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 183071

نیروهای عراقی روز چهارشنبه (دیروز) از پیشروی نیروهای امنیتی عراق به سمت مسجد جامع النوری که ابوبکر البغداد سرکرده داعش نخستین بار در سال ۲۰۱۴ در آن ظاهر شد، پیشروی کردند و فاصله بین این نیروها و مسجد النوری ۱۵۰ متر گزارش شده است.

نیروهای امنیتی و ارتش عراق با پشتیبانی هواپیماهای جنگی از روز چهارشنبه (دیروز) در حال پیشروی به سمت مسجد جامع النوری هستند و این شدیدترین عملیات‌های ارتش از زمان شروع عملیات در ساحل شرقی موصل است و فاصله بین نیروها تا مسجد جامع النوری تنها 150 متر است .

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از العالم، این منبع گفت که فاصله تا مسجد اندک است اما به دلیل انبوهی خانه‌ها و ساختمان‌های مسکونی در این منطقه نیروهای عراقی به خاطر حفظ جان غیرنظامیان با احتیاط و به کُندی حرکت می‌کنند.
در همین رابطه سرگرد «محمد عزیزی» گفت که با آزادسازی پل قدیمی اکنون از 5 پل شهر موصل، 3 پل به طور کامل آزاد شده است و پیشروی به سمت پایگاه‌های حیاتی و مهم ادامه دارد.
وی افزود که نبردهای مسلحانه خشونت‌بار بین نیروهای دولتی و داعش در خیابان الکورنیش به وقوع پیوست و در نتیجه آن 18 نفر کشته و دو حمله با خودروی بمب‌گذاری شده نیز خنثی شد.
عزیزی در ادامه اظهار داشت که محاصره امنیتی منطقه باب‌الطوب از مناطق قدیمی موصل شاهد درگیری‌های شدید است و ساعات آینده نیز یورش به این مناطق آغاز می‌شود.
تیم رسانه‌ای الحشد الشعبی نیز اعلام کرد که نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند یک حمله تروریستی داعش در منطقه «بادوش» را خنثی کنند که در نتیجه آن دو عامل انتحاری به قتل رسیدند.
منابع عراقی همچنین گزارش دادند که عناصر داعش در اثر شدت سرخوردگی از شکست‌های متوالی به خودکشی و خودسوزی روی‌ آورده‌اند و بنا به گفته مدیر اطلاعات نظامی گروهی از عناصر داعش اقدام به خودسوزی در یکی از خانه‌های نزدیک روستای شیخ محمد در ساحل شرقی موصل کردند.
ارسال نظر