{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 178726

وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مستضعفان صبح امروز از پروژه در حال ساخت ترمنیال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بازدید کردند.

به فاصله حدود 2 ماه پس از آغاز فعالیت‌ها در پروژه متوقف شده ترمنیال سلام، عباس آخوندی وزیر راه و سعیدی‌کیا رییس بنیاد مستضعفان از این طرح بازدید کردند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، اوایل دیماه امسال معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان با اشاره به این‌که 8 ماه قبل ساخت ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی(ره) به دلیل مشکل مالی متوقف شد ، گفته بود: قرارداد BLT (ساخت، اجاره ، انتقال)این پروژه چند روز پیش امضا شد و حجم سرمایه‌گذاری آن 500میلیارد تومان است.

 خواجه دلویی  با بیان این‌که ترمینال سلام، ترمینال شماره یک فرودگاه امام خمینی است، افزود: طی هشت ماه اخیر در این مدت برای یک مدل پیگیری شد و در این زمینه جلساتی با وزارت راه داشتیم تا منابع مالی این ترمینال تامین شود، تصریح کرد: در نهایت مدل BLT  (اجرا، اجاره، واگذاری) برای این پروژه تعریف شد.

وی با بیان این‌که  هیئت وزیران برای این پروژه مصوب کرد تا بنیاد مستضعفان تامین منابع مالی این پروژه را انجام دهد، افزود: قرارداد این پروژه چند روز قبل امضا و کار فعال شده است و امیدواریم ظرف یکسال آینده به بهره‌برداری برسد.

معاون توسعه ساختمان بنیاد با اشاره به این‌که میزان مطالبات پیمانکار این پروژه به 90 میلیارد تومان رسید و شرایط سنگینی برای شرکت ملی ساختمان بود، یادآور شد: به دلیل  آن‌که  امکان تامین منابع از سمت کارفرما وجود نداشت و به همین دلیل کار متوقف شد. هم‌اکنون بیش از 400 نفر در این پروژه فعالیت می‌کنند و حجم سرمایه‌گذاری آن حدود 500 میلیارد تومان که ظرفیت فرودگاه امام خمینی (ره) را حدود 4 میلیون نفر افزایش می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی اوایل سال 94 و چند روز پس از آغاز ساخت ترمنیال سلام وعده تکمیل و بهره‌برداری آنرا طی 14 ماه (تیر امسال) داده بود. پیشرفت فیزیکی از این ترمینال هم‌اکنون حدود 48 درصد است و منابع مالی مورد نیاز آن توسط بنیاد مستضعفان تامین می‌شود.

بازدید آخوندی از ترمینال سلام

بازدید آخوندی از ترمینال سلام

بازدید آخوندی از ترمینال سلام

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۳ ۱

    مترو فرودگاه امام - مترو پرند باید تکمیل شود

  • ناشناس
    ۳ ۱

    ایجاد سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور در فرودگاه امام خمینی - ایجاد صرافی های ویژه در فرودگاه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری