{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 167902

عروس هزار داماد تاکسی موبایل در تهران پردردسرشد

مردم راضی و مسئولان ناراضی! داستان این روزهای تاکسی‌های موبایلی در تهران است.

 تاکسی‌هایی که هیچ چیز آن‌ها شبیه تاکسی‌هایی که تاکنون می شناختیم نیست. نه رنگ و شکل یکسان دارند، نه چانه‌زنی و بگو مگو با مسافر، نه هنگام باران غیبشان می زند و نه... تاکسی‌های موبایلی چند وقتی است جای خود را میان سفرهای درون شهری شهروندان تهرانی باز کرده و با سرعتی عجیب، به فراگیری لازم رسیده است. آن‌ها از طریق اپلیکیشن های موبایلی پیدایشان شده و خدمات می‌دهند و در مدت نه چندان زیاد فعالیت، توانسته اند رضایت قابل توجهی را میان مسافران ایجاد کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از قانون ، گسترده شدن خدمات این خودروها در حمل و نقل شهری آن‌هم در زمانی اندک، در روزهای اخیر واکنش هایی را از سوی مسئولان شهری و کشوری همراه داشته و حال که خدمتی ارزان قیمت برای ارائه پیدا شده و مردم از آن راضی هستند، دست‌اندازهایی از سوی مسئولان برای توقف حرکت تاکسی های موبایلی ایجاد شده است. یک روز سازمان تاکسیرانی، یک روز اتحادیه اتومبیل کرایه و حالا هم وزارت صنعت، فعالیت این آژانس ها را زیر سوال برده و یا خواهان برخورد با آن‌ها هستند و یا ایرادات قانونی می گیرند.

آغاز یک اعتراض

استفاده از تاکسی های موبایلی و آژانس های خودرویی که به طور اینترنتی خدمات می دهند، در چند سال گذشته مورد استفاده بسیار در شهرهای بزرگ دنیا بوده و توانسته بخشی از نیازهای حمل و نقلی آن‌ها را حل کند. از آمریکا گرفته تا استرالیا، به نوعی تجربه استفاده از اپلیکیشن‌هایی را که خدمات حمل و نقلی به شهروندان ارائه می دهند داشته و اکنون به عنوان تجربه ای وارداتی، با چالش هایی در داخل کشور مواجه شده است. داستان اعتراض ها از آنجا آغاز شد که موسسات اتومبیل کرایه تهران با کم شدن زنگ خور آژانس های خود، رو به رو شدند. زنگ‌هایی که عمدتا با جمله «ماشین نداریم»، «محدود طرح نمی رویم»، «یه ساعت دیگه تماس بگیرید» به متقاضیان خودرو پاسخ داده می شد! آژانس داران تهرانی پس از این موضوع، در اعتراض های شفاهی به اتحادیه، اسنپ، تپ سی و ... را عامل کاهش زنگ خور آژانس ها اعلام کرده و گفتند: آژانس های خودرو کلی عوارض و مالیات و ... می دهند و آن وقت تاکسی موبایلی ها بدون هیچ مشکلی دارند نان ما را آجر می کنند.

رونق کسب و کار مجازی تاکسی ها، تا آنجا پیش رفت که «قاسم‌قربانی‌خواه»، رییس موسسات توریستی و خودرو کرایه در جمله‌ای معترضه گفت که «ما به عنوان اتحادیه رسمی فعالیت این شرکت ها را تایید نمی‌کنیم به خاطر اینکه نه تنها مالیاتی برای آن‌ها تعیین نشده است بلکه رانندگان نیز مورد گزینش قرار نمی گیرند و انواع خودروها برای سرویس‌دهی پذیرش می شوند. این در حالی است که در اتحادیه حتی اتومبیل‌هایی که پلاک غیر از پلاک تهران دارند در این استان، اجازه حضور در واحدهای صنفی را ندارد اما به وفور انواع خودروها با پلاک‌های شهرهای مختلف را در این سامانه‌های مجازی مشاهده می‌کنیم. همچنین این شرکت ها با حذف شدن هزینه‌هایی از این دست، قیمت‌های پایینی را هم برای ارائه خدمات به مشتری می‌دهد». وی درباره مجوز فعالیت از طریق اپلیکیشن‌های حمل و نقلی نیز مدعی شد که «چندی پیش تعدادی از افرادی که در این حوزه فعال بودند، مجوزی را با اطلاع ما برای فروش به خود آژانس‌ها و موسسات اتومبیل کرایه دریافت کردند تا به وسیله آن، سیستم ارائه خدمات به مشتری بهبود پیدا کند اما مدتی بعد دیدیم که خودشان وارد یک کسب و کار در همین رابطه شدند و این برنامه‌های موبایل را به راه انداختند».

بقیه هم آمدند

پس از اعتراض آژانس داران تهرانی، نوبت به سازمان تاکسیرانی تهران رسید که با طرح موضوعات «امنیتی» خواهان برخورد با تاکسی‌های موبایلی شد. «میثم مظفر» با بیان اینکه قانون صراحتا اعلام کرده است که باید حمل و نقل درون شهری اعم از آژانس‌های خودرو و تاکسی‌ها زیر‌نظر شهرداری تهران فعالیت کند، تاکید کرد که« امنیت این آژانس‌های اینترنتی زیر سوال است؛ هیچ‌کس پاسخگوی امنیت و تایید صلاحیت اینگونه خودروها نیست و باید پلیس و سایر ارگان‌های امنیتی به این مساله ورود کنند».رییس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به فعالیت گسترده این آژانس‌های موبایلی نیز گفت: نحوه جذب و فعالیت رانندگان این خودروها مشخص نیست و از آنجایی که هیچ‌گونه مجوز فعالیتی ندارند، لازم است ارگان‌های ذی‌ربط به این مساله ورود کنند». اعتراض مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اما درحالی مطرح شد که سال‌های اخیر، مشکلات و اعتراضات بسیاری نسبت به خدمات تاکسی ها در شهر تهران از در دسترس نبودن، افزایش کرایه، گردش دربستی و... از سوی شهروندان مطرح بوده اما اقدام چندانی برای سامان دهی آن ها نشده است.

از سویی بررسی های میدانی از نحوه فعالیت تاکسی‌های موبایلی نشان داد که اوضاع آن‌طور که مسئولان اتحادیه خودرو کرایه و سازمان تاکسیرانی می گویند، وخیم و خطرناک نیست و حتی قوت های فراوانی را نیز دارد. با وجود آنکه مخالفان خدمات تاکسی موبایلی‌، بالا بودن ضریب نا امنی، حذف پرداخت مالیاتی و عدم پایش مناسب رانندگان را به عنوان ایراد اصلی خدمات تاکسی موبایل اعلام می کنند اما بر اساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت که در انتخاب راننده این شرکت‌ها قوانین نسبتا سفت و سختی وجود دارد. به گونه‌ای که در زمان عقد قرارداد با رانندگان خود، مدارکی همچون عدم سوء‌پیشینه و عدم اعتیاد به مواد مخدر را دریافت می‌کنند و همچنین در زمان درخواست خودرو از جانب کاربر نیز، کاربر می‌تواند اسم، عکس، شماره تماس، شماره پلاک، نوع و رنگ خودرو را نیز مشاهده کند.

همچنین کاربر می‌تواند مسیر حرکت خود را به صورت آنلاین برای شخص دیگری بفرستد تا از محل وی باخبر باشد که این امر خود باعث می‌شود بیشتر نگرانی‌ها درباره پایین بودن ضریب امنیت این سرویس‌های مجازی برطرف شود.

مشکل کجاست؟

اینکه به یک‌باره اعتراض های سازمانی به فعالیت اپلیکیشن‌های خدمات حمل و نقلی بروز پیدا کرده است، به نظر پیش از دلایل امنیتی، منافع و مسائل مادی و اقتصادی است که سبب شده تا سازمان تاکسیرانی، اتحادیه اتومبیل کرایه و ... سخن‌از اعتراض گویند. چراکه نه دیگر از حق شارژی که خودروها باید به تاکسیرانی بدهند خبری است و نه مالیاتی که اتحادیه دریافت می کند! اما به فرض موثر بودن دلایل امنیتی بر فعالیت این اپلیکیشن ها و خدماتی که آن‌ها ارائه می دهند، باید گفت که سوء استفاده در هر نوع خدمت عمومی که از سوی اپلیکیشن ها در فضای مجازی داده می شود، قابل وقوع است و قانون برای آن، پیش ‌بینی‌لازم را کرده است.

با این حال ، ضلع سومی نیز برای اعتراض به اپلیکیشن های خدمات حمل و نقل پیدا شده که صادق زاده، سرپرست دفتر توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره آن می گوید: «به طور عمومی شرکت‌هایی که تقاضای فعالیت‌های بانکی را در فضای مجازی دارند باید پیش از هر چیز، مجوز بانک مرکزی و سپس نماد اعتماد تجارت الکترونیکی را بگیرند تا اجازه فعالیت در این حوزه را در فضای مجازی داشته باشند. همچنین شرکت‌هایی که قصد دارند کسب و کار حقیقی خود را وارد فضای مجازی کنند باید ابتدا مجوز صنفی مربوط به خود را در فضای واقعی دریافت و سپس اقدام به دریافت نماد اعتماد کنند.شرکت‌هایی مانند سرویس دهندگان حمل و نقل که در فضای مجازی مشغول شده‌اند، باید مجوزهای لازم را داشته باشند که در صورت داشتن نماد اعتماد، مانعی برای فعالیت آن‌ها وجود ندارد اما اگر اصناف و اتحادیه مربوطه به شکل فعالیتی که وجود دارد اعتراضی دارند، می‌توانند به مراجع مربوطه شکایت کنند تا برای رسیدگی به این مشکلات، ما هم بعد از طرح موضوع وارد عمل شویم.»

مجوز بگیرند، حرفی نداریم!

اما به جز سه ضلع معترض به اپلیکیشن های خدمات حمل و نقلی، بخش تصمیم گیر دیگر اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور است که نظرات متفاوت تری دارد. «مسعود طیبی» مدیرعامل این اتحادیه به «قانون» می‌گوید: به طور کلی با ماهیت موضوع خدمات اپلیکیشن‌های حمل و نقلی مخالفتی نداریم و خدمات خوبی را هم ارائه می دهند اما اگر اعتراضی هم باشد، به شکل پیاده سازی آن است که نیازمند رسیدگی جدی تر است. آنچه مشخص است، با استفاده از این برنامه ها می توان درخواست وسیله حمل و نقل را در زمان کم و با قیمت مناسب داد. البته افرادی که در این امر دست اندرکار هستند، معتقدند که خدمات حمل و نقل و سفر درون شهری ارائه نمی کنند و بلکه خدمات رایانه ای می‌دهند که این دور زدن قانون است. وی با تاکید مجدد بر اینکه هم اکنون خدمات خوبی از سوی اپلیکیشن های حمل و نقل داده می شود، تاکید کرد: باید شکل قانونی و ملاحضات امنیتی آن نیز مورد توجه قرار گیرد تا برای حداقل اشکالات احتمالی، تدبیر شود. طیبی به برخی ایرادات قانونی موجود در نحوه فعالیت تاکسی های موبایلی اشاره کرد و گفت: ماده 3 آیین نامه اجرایی تمرکز امور حمل و نقل می گوید که تمامی امور مربوط به حمل و نقل درون شهری باید زیر نظر مدیریت شهرداری ها باشد که اکنون شهرداری ها در موضوع خدمات تاکسی های موبایلی هیچ گونه مجوزی نداده اند. بنابر این مشکل احتمالی این است که نفراتی که از این سیستم، خدمات می گیرند با اطمینان از آن استفاده و گمان می کنند خدمات مجوز دارد در حالی که کسی ناظر بر خدمات نیست.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری با اشاره به مخالفت هایی که این روزها درباره فعالیت تاکسی های موبایلی می شود، افزود: باید توجه کرد که نباید مردم را از خدمات این فناوری ها محروم کرد، اکنون نرخ خدمات و سرعت آن بسیار خوب است و باید توجه کرد که اگر می خواهیم محدودیت در فعالیت اپلیکیشن ها ایجاد کنیم، باید به عنوان جایگزین، خدمات ارزان‌تر و با کیفیت‌تر را به شهروندان ارایه کرد.

حق انتخاب با مردم است

چراغ سبز دیروز رئیس پلیس فتا ناجا اما می تواند نقطه پایانی بر چالش فعالیت اپلیکیشن های خدمات حمل و نقلی باشد. سردار کمال هادیانفر با بیان اینکه تاکنون هیچگونه تخلفی از شرکت‌های کرایه خودرو اینترنتی که به صورت اپلیکیشن‌های موبایلی، با مشتریان خود در ارتباطند گزارش نشده است افزود: با توجه به استقبال مردم از تکنولوژی‌های نوین، ما از دو شرکت کرایه خودرو اینترنتی که بیشترین فعالیت را در این زمینه داشتند، دعوت کردیم و به مدیران و گردانندگان این شرکت‌ها تذکرات و هشدارهای لازم را دادیم و آن‌ها نیز متعهد شدند که هرچه سریعتر برای اخذ مجوزهای لازم از وزرات کشور و سایر مراجع ذی‌ربط اقدام کنند.

رشد تکنولوژی و استقبال مردم از روش‌های نوین ارائه خدمات در بستر اپلیکیشن‌های موبایلی و در فضای سایبری، امری اجتناب ناپذیر است و باید سازوکارهای لازم برای فعالیت قانونمند و تحت نظارت، مراجع ذی‌ربط را برای این افراد و یا شرکت ها فراهم کرد. وی در پایان با اشاره به ناکارآمد بودن روش‌های سنتی برای ساماندهی مسافربرهای شخصی، خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش‌های انجام گرفته برای ساماندهی مسافربرهای شخصی که طبق قانون مجاز به حمل مسافر نیستند، تکنولوژی‌های جدید می‌تواند راهگشا باشد تا نظارت جامعی بر فعالیت‌های آن‌ها انجام شود. به طور طبیعی و بر اساس حقوقی که شهروندان برای زندگی در شهر دارند، حق انتخاب نوع وسیله برای حمل و نقل های درون شهری با خود مردم است. گروهی از مردم حمل و نقل عمومی را بر می گزینند، گروهی از پشت فرمان خودروی شخصی نشسته و گروهی نیز خودروهای دربستی و به اصطلاح آژانس را انتخاب می‌کنند. به طور قطع، برای انتخاب هر کدام از این وسایط و خدمات آن، مسئولان باید امن ترین و راحت‌ترین خدمت را پیش روی شهروندان قرار دهند تا مردم با قدرت انتخابشان، مشکلی برای تردد و زندگی در شهر نداشته باشند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۷۷ ۳

  هم قیمت مناسبی داره ، هم برخوردشون عالیه ، من راضی ام

 • ناشناس
  ۶۸ ۳

  از روزی که من از اسنپ استفاده میکنم هزینه های تردد ا م حدودا 20 درصد کمتر و خیلی سریعتر و راحتر در سطح شهر تردد میکنم بهتر مسولین و اتحادیه ها به جای غر زدن سرویس بهتر به مسافر ارایه کن به جای رقابت فقط یاد کرفتن غر بزنن

 • حسین
  ۱۵ ۴۸

  مردم راضی، اما قشر تاکسی دار ناراضی اند؛ اون ها هم جزو مردم اند دیگه!!!

  • ناشناس
   ۵۱ ۵

   آقایون تاکسی داری هم هستند که تا هوا بارونی میشه قیمت چندینم برابر میشه ... ساعت 16 به بعد جیم میزنن میرن خونه و مردم میمونن تو خیابونا بدون تاکسی. خلاصه وقتی سرویس خوبی وقتی سوریس خوبی وجود نداره پای رقیب بلاخره تو دنیای امروز پیدا میشه

  • ناشناس
   ۳۰ ۸

   راننده های اسنپ راضی
   مردم راضی
   یه مشت تاکسی دربستی و آژانس مفت خور ناراضی

 • ناشناس
  ۱۹ ۱

  وقتی رقابت آزاد برای تاکسی داران است اشکالی نداره ولی خدا نکنه این رقابت آزاد برای ارزانی شکر برای مردم باشد تا از شر مافیای برزگ شکر رهایی یابند.. آنوقت دیگر به این راحتی برخورد نمی شود .واردات. 1 کیلو شکر هم قاچاق محسوب می شود و نیروهای امنیتی دست از سر شما بر نمی دارنند... خلاصه کلام بدانید رقابت آزاد کجا باید انجام شود و پا روی دم آقازاده های میلیارد نگذارید..

 • ناشناس
  ۱۹ ۲

  "به نظر پیش از دلایل امنیتی، منافع و مسائل مادی و اقتصادی است که سبب شده تا سازمان تاکسیرانی، اتحادیه اتومبیل کرایه و ... سخن‌از اعتراض گویند". دقیقا مشکل سازمان های معترض همینه. ضمن اینکه وزارت صنعت میگه دور زدن قانون. "البته افرادی که در این امر دست اندرکار هستند، معتقدند که خدمات حمل و نقل و سفر درون شهری ارائه نمی کنند و بلکه خدمات رایانه ای می‌دهند که این دور زدن قانون است". چرا ازین بعد نگاه نمیکنه به این مورد که شرکتی مثه اسنپ صرفا فضایی فراهم کرده بین ارائه دهنده خدمات (راننده ای مه میخواد دربست ببره بجای مسدود کردن ورودی خیابان ها و میادین) و کاربری که واسه دربست گرفتن مجبور نیست تا سر خیابون و میدون پیاده بیاد. حالا که یه شرکتی پیدا شده که یه کم باعث رفاه حال شهروندا شده صدای همه در اومده! واقعیت اینه که با وضع اقتصادی یک شغل جوابگو نیست و استفاده از خودرو جهت کسب درآمد جانبی توی شهرهای بزرگ باب شده. به جای استقبال از طرح و صرفا نظم دهی به اون (نه خراب کردنش) فقط سنگ اندازی میکنن.

  • مسعود
   ۱۰ ۲

   به نظر من اسنب درست گفته. دقيقا داره خدمات يارانه اي ارائه ميده و نه خدمات حمل و نقلي. تنها يه بستر فراهم كرده و كار خيلي هارو راحت تر كرده. بنظرم تاكسي ران ها بايد كاسه كوزه اشونو جمع كنن! از مترو درومدم توي محوطه ١٠٠٠تا تاكسي زرد همه ميگن دربستيم! يعني چه؟! ازشونم علتشو ميپرسي با يه لحن خيلي زشت و تمسخر آميز ميگن شما كه نميخوايد پول بديد برين همون ون سوار بشيد!!!

 • ناشناس
  ۴۵ ۲

  مودب سريع ارزون امن نقطه مقابل تاكسي راني

  • ناشناس
   ۲۱ ۲

   به واقع همین است. سازمان های مخالف به جای تخریب باید به فکر رقابت باشند. آنهایی که نگران امنیت مردم در این سیستم هستند لطفا بفرمایند در کدام یک از تاکسی های شهری و یا تاکسی های تلفنی نام راننده، شماره پلاک و تلفن آن نصب شده است؟ اما تمامی این اطلاعات در اسنپ موجود است. فاکتور به صورت ایمیل ارسال می شود و تمامی جزئیات سفر بایگانی می گردد. به جای تخریب و ناتوانی در برابر نوآوری دیگران فکر اصلاح خود باشیم

 • رضا
  ۴۴ ۵

  من از اسنپ راضیم چون :
  اولاً: تمام تابستان ماشیناشون کولر روشن می کردد.
  ثانیاً: رانندگان حد و مرز خودشون را می دانند و صحبت نمی کنند.
  ثالثاً: بلافاصله بعد از پیاده شدن می تونم به راننده مورد نظرم نمره بدم.
  رابعاً: با 30 دقیقه تاخیر هم اگر سوار ماشین بشم فقط 2 هزار تومن به کرایه ام اضافه میشه.
  و .....
  واقعا این همه امکانات قبلاً مقدور بود!!!!
  سنف تاکسی ران اگر واقعا نگران امنیت مردم هستند لطف کنند شب هایی که باران میاد رانندگانشون رو ملزم کنند که نوامیس مردم رو با قیمت منصفانه برسانند خانه نه اینکه مشغول گرفتن مسافر در بست باشند.

 • شهرام خالدی راد
  ۱۵ ۳

  میدونید اگه از فعالیت اسنپ و تپ سی جلوگیری بشه، هزاران هزار راننده و به شعاع میلیونی، خانواده های آنان دچار مشکلات عدیده اقتصای خواهند شد؟!!! پس حالا که از این طریق کارآفرینی و کسب رزق حلال انجام گرفته، چوب لای چرخ این قشر زحمتکش جامعه نشویم.

 • mansour
  ۲۲ ۲

  سلام من از سرویس اسنپ بسیار راضیم از نظر امنیت قیمت راننده زمان و مهمتر از همه سیستم مالی و گزارشگیری بسیار خوبی داره. قرن فناوریاطلاعات 14 ساله شایدم کمتر پس منتظر تغیرات سریع در کسب و کارتون باشید با ید با مطالهع بود و قبل از اینکه تغییر سراغ شما بیاد شما تغییر کنید

 • م
  ۱۹ ۳

  در هر مورد که رقابت باشه به نفع مردم تموم میشه، انحصاری بودن درست نیست. از تاکسی رانی تهران دل خوشی ندارم ولی این تاکسی های اینترنتی خدماتشان خوب است

 • ناشناس
  ۲۳ ۲

  تاکسیرانی هم یه سیستم مشابه راه‌اندازی کنه و رقابت کنه،جالبه تو ایران آقایون حق انحصاری رو حق مسلم خودشون میدونن تا یه رقیب پیدا میشه فوری صداشون در میاد،اول دیوار،حالا اسنپ،فردا...

 • وحید
  ۱۹ ۲

  روز بارانی میروند مهم نیست ۴ بعدازطهر میروند منزل مهم نیست شما ۱۰ صبح به غیر از دربستی و کرایه نجوی اصلا سوارت نمیکنن

  • محمد مهدی علیخانی
   ۲۴ ۵

   من خودم راننده اسنپ هستم
   احترام به مسافر رکن اول اسنپ هستش
   تاکسی رانی اگه بلده بره نظارت روی تکسی هاش داشته باشه اینجوری گوش مردم رو نبرن
   از نظر امنیت هم بگم که یکی تاکسی داره ولی کل خانوادش دارن روش کار میکنن
   عده ای هم فقط برای رفتن سر کارشون تاکسی خریدن
   همه چیز انحصار نمیشه

 • کیوان
  ۱۶ ۳

  خودروها و رانندگان اسنپ از امنیت و گزینش بالایی برخوردارند و لازم به گفتن نیست چون تمام کاربر ها این امنیتبالا رو هم میبینن و هم حس کردن
  کدوم یک از رانندگان آژانس در موقع همکاری با آژانس برگه سو پیشینه ارایه میکنن و یا ماشینی که مسافر را سوار میکند همان خودرویی است که از طرف موسسه امده چون مسافر از نوع و رنگ ان خبر ندارد و فقط از تابلویی که روی سقف ان است متوجه میشود که هر خودرویی که قصد بد داشته باشد با تهیه تابلو میتواند خود را به جای خودروی آژانس جا بزند ولی در خودروهای اسنپ به دلیل امنیت بالایی که دارند نیاز به نصب تابلو ندارن و مسافر تمام اطلاعات خودرو و راننده از جمله نوع و رنگ و پلاک و اسم و تلفن راننده را دارد و حتی میتواند موقعیت خودرو را در گوشی خود ببیند و این حرف مسوولان به ظاهر دلسوز مردم که دم از ناامنی و غیر قانونی بودن اسنپ را میزنند دلسوز جیب و منافع خود هستند نه مردم و جایی گفته اند که ارزان بودن این سیستم جرم است و نباید اینقدر ارزان بگیرند که این توهین به شعور راننده هاست که نمیدانند دارن مفتی کار میکنن
  در صحبتی که با یکی از راننده های اسنپ داشتم گفت با توجه به ارزان بودن خدمت خیلی راضی ترم و در امدم از کار کردن در آژانس خیلی بیشتره هم مسافر راضی هست و هم راننده که نشان از قوت و قوی بودن اسنپ و سیستم برد برد ان است هم مسافر از سریع و اسان و ارزان بودن اسنپ راضی است و هم راننده که با توجه به ارزان بودن خدمت راضی و درامد بیشتری دارد

 • امیر
  ۱۳ ۱

  با سلام
  از لحاظ امنیت در سطح بسیار بالایی است گزینه خبر دادن به دیگران دارد که اطلاعات شماره راننده و شماره ماشین و نقشه آنلاین ماشین در حال حرکت به مقصد را میتوان به اشتراک گذاشت
  از لحاظ قیمت عالیست
  در تایم پیک ترافیک ماشین هست لازم نیست دیگه به صد تا آژانس زنگ بزنی و راحت با وجودی که ماشین دارند چون نسیر پر ترافیک هست بگند ماشین نداریم
  راننده ها بسیار مودب و با شخصیت هستند که آدم لذت میبره
  در ضمن آیا آژانس ها سو میشینه میگیرند از راننده ها و تست اعتیاد!!!!!!!
  اگه توان رقابت دارید میدان باز است بفرمایید
  به جای فکر اصلاح کردن نواقصی که خیلی زیاد هم هست خرده نگیرید من واقعا راضی هستم و دیگه جز اسنپ از هیچ سرویسی استفاده نمیکنم.

  • رضا
   ۱۵ ۲۸

   ... راننده های اسنپ که با نصف قیمت مسافر جابجا میکنن . خودشون و ماشینشون رو داغون میکنن ...

 • رضا
  ۲۳ ۳۲

  بنظر من حماقت محضه که راننده ای با اینهمهههه هزینه و جرایم و غیره بیاد شرق تا غرب تهران رو با 15 تومن بره . باید کمپین رانندگان ضد اسنپ تشکیل شه . ...

  • ناشناس
   ۱۳ ۳

   شک دارم کسی قدر من اسنپ گرفته باشه. هم راننده هاش راضی ان هم مسافران . فقط راننده تاکسی ها و اژانس ها ناراضی هستند. بحث ترافیکم بگم محل کار تا منزل من با اسنپ 9000 تومنه با تاکسی 16 رفت 20 برگشت که میشه 18000 تومن در برابر 36000 تومن . با تاکسی خطی میشه 6500 رفت و 8500 برگشت که میشه 15000 تومن برای همین قبلا که ماشین شخصی می بردم دیگه نمی برم. بحث امنیت هم بگم خیالم به مراتب راهت تره که ناموسم با اسنپ بره تا بقیه تاکسی ها. حد اقل تو هر خانواده ای یکی دو مورد پیدا می شه که مزاحمت توسط بقیه تاکسی ران ها به جز اسنپ برای خانم ها ایجاد شده .

  • ناشناس
   ۰ ۱

   آژانس یک سر شما دو میبره با ۲۵ تومن ولی اسنپ ۱۵ رفت پیگیره و ۱۵ برگشت در کل اگه حساب کنی در رفت و برگشت از آژانس بیشتر میندازه

 • رضا
  ۱۰ ۲۵

  باید رانندگان اسنپ با سرویس ندادن و رد درخواست ها این اسنپ کلاهبردار سودجو رو به زانو دربیارن ... چون واقعاااا داره از راننده مایه میزاره واسه منافع کلانی که بدست میاره

 • ناشناس
  ۱۱ ۱۳

  قیمت های پایین دلیل بر خوب بودن یک سیتم نیست اسنپ وتپسی از رانندگان سو استفاده می کند و با کمیسیون بالا از رانندگان سو استفاده می کند
  در این سیستم که هزینه های پایین دارد کمیسیون 15 درصد کمیسیون بالایی است قیمت باید مناسب و کارشناسی شده باشد تا نه راننده آسیب ببیند ونه مسافر

  • ناشناس
   ۲ ۷

   سوپیشنه را هر دو شرکت می خواهند ولی تست اعتیاد را نه
   مشکل اساسی اسنپ و تپسی نداشتن بیمه برای مسافر است اگر خدای نکرده خونی از دماغ مسافر بیایید بیمه هیچ هزینه ای را متقبل نمی شود ولی در تاکسیرانی هر گونه آسیبی به مسافر برسد بیمه پرداخت میکند.
   ایراد دومی که به اسنپ وتاکسی می توان گرفت وجود ماشین ها با پلاک شهرستان است که این امنیت مسافر را تهدید میکند بهتر است در هر شهری از همان پلاک استفاده شود نه ماشین با پلاک شهرستان
   متاسفانه در سیستم اسنپ و تپ 30 ماشین ها داری طرح ترافیک کم است وباید این دوشرکت تدابیر بهتری برای این مشکل اتخاد کنند
   عدم بیمه برای راننده ها در تپ سی واسنپ در مقابل تاکسی رانی وآژانس ها یک ضعف است
   امید است این دو شرکت و تاکسی رانی و آژانس ها با همفکری و همکاری بیشتر درجهت آسایش و رفاه بیشتر رانندگان و مسافران گام بر دارند نه اینکه هرکس سنگ خود رابه سینه بزند وخود را پشت راننده ومسافر پنهان کند

 • ناشناس
  ۴ ۸

  در سیستم اسنپ و تپ سی پشتیبانی ضعیفی دارد 12 شب به بعد تپ 30 پشتیبانی ندارد در روز نیز که زمان زیادی باید منتظر بمانید تا پاسخگو باشند و هزینه خیلی بالایی را به مسافر وراننده تحمیل می کنند
  ایراد دیگر تماس های تلفنی مسافر وراننده است که هزینه زا می باشد بهتر است که این تماس ها درون شبکه ای باشد که هزینه ها را کمتر کنیم
  در کل این سیستم اسنپ و تپ سی سیستم خوبی است به امید اینکه هر چه سریعتر شرکت ها نواقص خود را رفع کنند تا خدماتی مناسب و در خور این مردم ارائه کنند

 • ناشناس
  ۱۲ ۱۵

  برده داری جدید یعنی اسنپ سواستفاده از زمان وسرمایه وبنزین وماشین راننده

 • فرخ ابراهیم پور
  ۹ ۸

  با سلام جناب اقای شاهکار.
  از ابتدای بهمن ماه از هزینه سفرهای مسافران در قالب کمپین جذب مسافر بیشتر حدود چهل درصد کاسته شده است.دو نکته لازم به ذکر است که امیدوارم اندک سواد ریاضیات هر شخص عادی مثل بنده را جوابگو باشید.
  اولا در صورت موفقیت طرح فقط شرکت اسنپ ذینفع خواهد بود چرا که با افزایش قبول تعداد سفرها میزان کمیسیون شرکت تغییری نخواهد کرد و فقط رانندگان متضرر خواهند شد چرا که با تلاش بیشتر به درامد قبلی خواهند رسید که متضمن هزینه بیشتر سوخت و اصطحلاک خواهد بود.
  نکته دوم که کاملا این طرح را زیر سوال میبرد را در قالب مثالی عنوان میکنم.اینجانب با انلاین بودن حد اکثری بقول شرکت بمیزانی که به استراحت و کارهای روزمره ام ضرری وارد نشودتا ۱۴ ساعت (۶ صبح الی۲۰شب) بمیزان مشخصی با قبول مداوم درخواستها که ۱۴ الی ۱۶ درخواست بوده دست یافته ام.حال با تقلیل قیمتها ایا در این میزان از ساعت کارکرد میتوان به قبول ۲۰ الی ۲۵ درخواست جهت افزایش درامد رسید.آیا خیابانهای تهران عریض گشته.چگونه به این نتیجه رسیده اید که افزایش قبول درخواستها در تایم مشخص امکانپذیر است؟
  ضمن اینکه کارکرد ۱۲ الی ۱۴ ساعت مختص رانندگان فعال میباشد.آیا این مساله باعث دلسردی ایشان نخواهد شد.پاسخ جناب عالی موجب رفع سو تفاهمات خواهد شد.در ضمن عدم پاسخگویی منجر به ایجاد کمپین#نه به درخواستهای قیمتهای ناعادلانه اسنپ خواهد شد.
  با تشکر.فرخ ابراهیم پور عظیمی

 • رضا
  ۸ ۲۰

  دوستان به یک نکته مهم توجه کردن ؟؟ میدونید برخلاف ادعا های مدیران اسنپ در خصوص رفع مشکل ترافیک با استفاده از سرویس های اسنپ قضیه کاملا برعکس شده ؟!! من دلیل میارم و دوستان تفکر کنن تا مثل من به یقین برسن. ... توجه کردین امسال شاهدچه ترافیک افتضاحی در تهران هستیم ؟ و این ترافیک بی سابقه همزمان بود با اوج گیری فعالیت اسنپ و تبسی .... بنظر من یکی از عوامل اصلی این ترافیکی که بی سابقس همین اسنپ هستش !! میدونید چرا ؟ چون چوب تو لونه زنبور کرده !! چون همهههه رو دعوت به همکاری استثماریش کرده و راننده ها بخاطر اینکه بتونن پیشنهادات مسافران رو دریافت کنن باید هی توی خیابان هایی که مراکز پرتردد تجاری و اداری هستش بچرخن و بچرخن تا پیشنهاد مسافر دریافت کنن !! کمی فکر کنید ببینید درست میگم یا نه ...

  • ناشناس
   ۲ ۰

   نه درست نمیگی چون من راننده اسنپ جایی نمیچرخم هرجا مسافرمو پیاده کردم ماشینو خاموش میکنم و منتظر مسافر میشم.با چرخیدن مسافر پیدا نمیشه اون تاکسی هستش که مسافراش لب خیابونن.
   ایراد اسنپ اول مالیاتشه دوم بیمه نکردن راننده

 • رضا
  ۳ ۱۹

  اسنپ افرادی زیادی رو دعوت کرده که با ماشیناشون بریزن توی خیابونا تا در پیشنهاد سفر و مسافر دریافت کنن و باعث این ترافیک بی سابقه شده . هر سال ما شاهد اندکی ترافیک بیشتر نسبت به سال قبل هستیم ولی ایا ترافیک امسال اندکی بیشتر نسبت به سال قبل هستش ؟؟ ایا ترافیک امسال حتی در اواسط روز شما رو یاد ترافیک شب عید نمیندازه ...حال بحث الودگی هوا بماند ....

 • رضا
  ۴ ۲۲

  اسنپ صغیر و کبیر و زن و نوجوان و پیر و همه رو دعوت کرده با ماشینشون بیان تو خیابونا و اینقدر بچرخن تا پیشنهاد مسافر بگیرن ... حتی دانشجوهایی که باید روی درس و دانشگاشون تمرکز کنن رو کشیده به خیابونا .... اسنپ و تبسی = تشدید ترافیک والودگی هوا و البته سودجویی و منافع کلاااااان برای خودشون ... منافع کلانی که تصورشم نمیکنید ... اسنپ در اینده ترافیک و الودگی هوای تهران رو دو چندان میکنه ...

 • رضا
  ۹ ۱۹

  اسنپ فقط داره از طریق استفاده از رانندگان ساده !! از لحاظ فکری ! سود کلان میبره و از رانندگان بیچاره مایه میزاره واسه خودش . پس فردا همین راننده ها وقتی کارشون به تعمیر موتور و سایر هزینه های اتومبیل از جمله لاستیک و غیره کشیده شد اونوقت میفهمن نباید یه مسافر رو از بلوار کشاورز تا میدان ونک بخاطر 8500 تومان !!جابجا کنن .... اونوقت ماشین شما داغون شده و باید تعمیر موتور شه با کلی هزینه ... و مدیران اسنپ و تبسی پورشه و بنز بخرن بسلامتی !!

 • رضا
  ۵ ۱۵

  اسنپ حتی رانندگان سایر شهرهای اطراف و حتی استان های همجوار هم به تهران کشونده .... این یک واقعیت محض

 • رضا
  ۳ ۲۲

  تهرانی شلوغتر و الوده تر با اسنپ جون !!

  • مسعود
   ۱۴ ۳

   اسنپ ٤٠٠٠تا ماشين داره
   ولي روزانه بيشتر از يك ميليون ماشين تو تهران تردد ميكنه
   ساقي ات كيه؟ معرفي كن

 • ناشناس.
  ۱۲ ۱۵

  سلام.ببینیداین‌وسط‌همه‌فکرسود‌خودشون‌هستند،امارانندست‌که‌داره‌ضررمیکنه،به‌عنوان‌‌مثال‌اگه‌‌راننده‌ازشهران‌‌مسافرسوار‌کنه‌برسونه‌‌سمت شرق‌تهران‌(پیروزی)کرایه‌اش‌۱۵‌تومنه،اما‌طبق‌اتحادیه‌کرایه‌اش۳۰تومنه.‌حالا‌این‌راننده‌بدبخت‌ازاین‌۱۵‌تومن‌بایدپول‌بنزین‌رفت‌وبرگشت‌میشه‌‌‌حدود۷۰۰تومن‌،۲۵۰۰کمیسیون‌پرداخت‌کنه،حدود۱۰۰۰هزینه‌اینترنت وتلفن‌که‌به‌مسافرزنگ‌زده،زیادنمی‌گیرم‌حدود۳۰۰۰تومن‌هزینه‌استحلاک‌ماشینش،۳ساعت‌هم‌توترافیک‌‌‌‌تهران‌رفت‌وبرگشتش‌طول‌بکشه،چقدرمیمونه‌واسه‌راننده!۱۵۰۰تومن!،‌اگه‌منم‌جای‌مسافرباشم‌،میگم‌عالیه‌،طرح‌قشنگیه،اماوجدان‌داشته‌باشیم‌وفکرکنیم‌که‌اون‌راننده‌زحمت‌کش‌شاید‌پسرمون‌یاپدرمون‌باشه‌، که‌داره‌باریه زندگی روبه دوش کشیده‌!من‌‌دیگه‌حرفی‌برای‌گفتن‌ندارم؛قضاوت‌باشما

 • بی بی
  ۷ ۱۳

  عمق فاجعه اینجا معلوم میشه که همه از بیکاری ولی پولی میشن مسافر کش حالا میخواد اینترنتی باشه یا هرجور دیگه

 • رضا
  ۶ ۲۰

  کمپین رانندگان ضد اسنپ ...جهت اگاه کردن رانندگانی که برای کلفت کردن دم اسنپ جون دارن وقت و ماشینشونو تباه میکنن ...

 • رضا
  ۴ ۱۶

  کمپین نه گفتن به سودجویی اسنپ ... با رد درخواست ها

 • مرتضی جعفری پور
  ۷ ۱۰

  هر کی رسیده داره مسافرکشی میکنه تو این جا تاکسی یعنی کشک .میگن چرا تاکسیها تو سرما و روزهای بارانی دربست سوار میکنند یکی نمیگه کسی که کارش تاکسیه وقتی میبینه همه افتادن به مسافرکشی و مسافری نمیمونه که سوار کنه باید دنبال دربست بگرده بالاخره باید مخارج تاکسی هم دربیاد .اطمینان داشته باشید اسنپ نمیتونه گزینه خوبی برای رانندگان باشه چون وقتی بعد از یکسال کارکردن مخارج ماشینشون را نگاه کنند میفهمند که فقط ماشین بنزین احتیاج نداره لاستیک و خرج موتور و جلوبندیو تعویض روغنهای ماهانه و تموم شدن سریع لنتها و دسک و صفحه چیزی تهش نمیمونه براشون ما تاکسیها صبرمون زیاده

 • رضا
  ۹ ۱۴

  رانندگان مظلوم که خیلی هاتون زجر کشیده و غالبا تحصیلکرده و بدون شغل به ناچار مجبور به امر جابجا کردن مسافر شده اید ... لطفا به درخواست های سخیفانه و ظالمانه اسنپ نه بگید ... همه رد درخواست کنید ...

 • رضا
  ۵ ۱۲

  کمپین نه به سود جویی اسنپ بزودی تشکیل میشه ...رانندگان هشیار به این کمپین ملحق شن

 • رضا
  ۳ ۱۲

  یکی به داد این خیابونای تهران برسه ... اسنپ باعث انفجار ترافیکی شده ...برای اینکه متوجه عمق این فاجعه شین کافیه دو اپلیکیشن اسنپ و تبسی رو نصب کنید و هررررر جا که رفتین اپلیکیشن ها رو باز کنید تا متوجه شین همواره در هر خیابانی بیش از 50 ماشین اسنپ و تبسی در حال پرسه زدن و چرخیدن هستن !!!

 • امیر
  ۱۳ ۲

  با سلام.هرکی داره راجع به اسنپ بد میگه چون نمیتونه مثل اسنپ فکر کنه.ایده های خوب کار هر کسی نیست.
  اولا که اسنپ ترافیک رو کم میکنه چون ماشینهای اسنپ مثل آژانس نباید خالی برگردن تا مبدا.و در ضمن لازم نیست که راننده ها برای مسافر گرفتن در شهر بچرخند،فقط کافی در محلی که مسافر قبلی رو پیاده کردند منتظر درخواست باشن.برا راننده هام بصرفس چون رفت وبرگشت مسافر دارن و دارن هم رفت و هم برگشت خدمات میدن.
  من خودم راننده اسنپم و متاسفم برا کسانی که چشم دیدن پیشرفت دیگران رو ندارند وبجای نو آوری به زیراب زنی روی آوردن

 • sam
  ۱۳ ۲

  اسنپ عالیهههههه. من و همه افراد خانوادم واقعا راضی هستیم.آقای رضای عزیز صحبت های شما درست. اما هر راننده ای که ناراضی باشه خودش نمیره عضو اسنپ بشه. لابد به هر دلیلی رضایت داشتن که رفتن تو اسنپ کار میکنن. نه برده داری هست نه به زور کسی رو مجبور کردن عضو اسنپ و تبسی بشه.همچین شما نظر میدید که ،انگار چاقو گذاشتن بیخ گلوی راننده ها که مجبورید بیاید کارمند اسنپ شید.

 • سعید
  ۱۱ ۱

  اسنپ زندگی منو راحت تر کرده. واقعا نمی دونم اگه اسنپ نبود چطوری باید از پس پرداخت اقساط وام هایی که گرفتم بر بیام. وام گرفتم برای خرید خونه. با کار کردن تو اسنپ 3 ساعت تو روز در کنار کار اصلیم میتونم راحت زندگیمو بکنم. همه مسافر ها هم راضی هستند.

 • مجید جان
  ۱۱ ۱

  خیلی ممنون از اسنپ راحت سریع ارزان خوش برخورد ماشین مدل بالا راننده جوان وکار بلد تشکر از اسنپ

 • رضا
  ۱ ۱۲

  اسنپ فقط تا شب عید هست و اونور سال واسه همیشه خفه میشه ...

 • امیر
  ۲ ۱۲

  اکثر راننده های اسنپ از شهرستان آمده اند و تهران رو بلد نیستن 2 تجمع رانندگان اسنپ سر چهار راه ها و خیابان ها معضلاتی رو به وجود آورده جایگاه خاصی ندارن و کل 24 ساعت رو داخل ماشین هستند. 3 هیچ گونه مدرک جهت ضمانت از رانندگان گفته نمی شود و ان÷ هیچ گونه تعهدی در قبال راننده ندارد.
  3 ماشین های مدل پاین و رانندگانی با روابط عمومی خیلی ضعیف و برخورد نامناسب . خودرو بیمه برای مسافر بری نیست
  طبق قانون خودروهای شخصی قادر به جابه جایی مسافر نمی باشند و چنانچه اگر در حال رسیدن به مقصد تصادفی رخ دهد حق بیمه به سرنشینان تعلق نمی گیرد فقط ارزون گرفت رو نمیشه ملاک قرار داد نه مالیات میده نه عوارض و نه ..... از حق راننده میزنه تا خودشو بالا بکشه با گرفتن کرایه ارزون در ضمن هیچ گونه تعهدی نسبت به راننده هاش نداره

 • حسین
  ۳ ۷

  رانندگان اسنپ هم از مردم همین کشورند
  اسنپ با پایین آوردن شدید قیمت ها فقط باعث نارضایتی هم مسافر و هم راننده شده چون رانندگان درخواست ها رو قبول نمیکنند و قرار نیست که فقط مسافر ها رضایت داشته باشند رانندگان هم باید راضی باشند من فکر میکنم اسنپ یک سردرگمی و آشفتگی درون سازمانی پیدا کرده که این به نفع هیچکس نیست . امیدوارم که در ره ایز حق و حقوق رانندگان تجدید نظر کند چون در غیر اینصورت زیاد دوام نمی آورد در این چند هفته اخیر به شدت به شهرت و اعتبار اسنپ لطمه خورده آیا مدیران اسنپ خوابند و متوجه نمی شوند .؟؟؟ برنامه و سیستم به این خوبی حیف است که با ندانم کاری های عده ای مدیر نالایق از بین برود

 • رضا
  ۲ ۱۱

  اسنپ کاری کرده که از شهرا و استانهای اطراف راننده ها سرازیر شدن به سمت تهران ... فاجعه ترافیکی امسال همزمان بوده با اوج گیری فعالیت اسنپ و تبسی و این دلیل واضح و مبرهنی هستش که این طرح اسنپ باعث هجوم شهرستانی ها به تهران شده و بیشتر هم خواهد شد ...اینا وقتی میان تهران دیگه برنمیگردن شهرشون !!! و پایتخت منفجر میشه بزودی ... من و اسنپ جون و شهرستانی ها با پایتختی گره خورده از ترافیک ... مسئولین حالشو ببرن ...

 • صادق
  ۲ ۰

  خدمات ارزش افزوده اسنپ باعث میشه آژانس های کرایه تاکسی، و تاکسی های شهری با معظل مواجه بشن و این بهایی هستش که ما باید بابت توسعه خودمون پرداخت کنیم، شخصا از خدمات اسنپ رضایت دارم اما نگران عدم کسب درآمد رانند های تاکسی های زردرنگ می شوم. شهرداری ها هم می بایست تا مشابه همچین خدماتی را با بالاترین کیفیت از اسنپ ارائه دهند و یا باید شاهد بحران در بخش خدمات حمل و نقل شهری شهرداری ها باشند.

 • قزلباش
  ۹ ۱

  به نظر منکه خیلی راهکار خوبیه،بالاخره از دست تاکسیایی که هر مقداری ک دلشون میخواد کرایه از مشتریا میگیرن خلاص شدیم،تاکسیایی که وقتی بارونی برفی میاد همشون میشن دربستی هم مشتری راضی هم راننده این وسط گور بابای ناراضی👌

 • آرمان
  ۱۱ ۲

  خیلی خوشحالم که دیگه توی خیابونا دعوا نمیبینم . . رانندگان تاکسی بد دهن و بی ادب و منفعت طلب دارن تنبیه میشن . هنوز یادم نرفته که به خانم ها هم اهانت میکردن . فقط به خاطر یکمی پول بیشتر . چه کسی نظارت داشت . / الان در اسنپ و تپسی اگر مسافری امتاز کم بده به هر دلیلی به شددددت با راننده برخورد میشه و من دیدم که کار اون راننده برای همیشه مسدود شده . ممنونم از اسنپ و تپسی. امیدوارم پای رقابت های این چنینی در بقیه خدمات شهری و کشوری برای مردم ستمدیده ایران عزیز باز بشه . آمین

 • Saman
  ۶ ۱

  ... .. اسنب هم براي خيليا اشتغال زايي كرده هم مسافر خيالش راحته.. بهتر اژانسا هم شغل مفت خوري جمع كنن راننده هاشونم كه ميرن اسنب. دروغ كه شاخ و دم نداره !! اصلا ماشين هاي زير سال نود و به خدمت نميگيره كه بخواد ماشيناش قديمي باشن... خدا رو شكر هم راننده راضي هم مسافر راضي فقط يك مشت كميسون گير ناراضي

 • حامد
  ۴ ۰

  اول اینکه برای اسنپ ماشین باید پلاک تهران باشه و راننده ساکن تهران دوم راننده اسنپ قرار نیست توی خیابون و جای شلوغ تردد کنه و یا پارک کنه میره توی یه جای خلوت نزدیک به جای مورد نظرش توقف میکنه ماشین رو خاموش میکنه و منتظر میشه تا براش درخواست بیاد . پس در مراکز شلوغ هم جای پارک برای مردم بیشتر میشه و هم ترافیکش کمتر سوم در هر جایی که مسافر دلش بخواد درخواست ماشبن میکنه نه اینکه از مرکز خرید یا محل حضورش بره بگرده دنبال آژانس یا تاکسی با اون توقعات نادرستشون مردم از هر قشری که استفاده کننده سرویسهای انلاین هستن راضی هستن
  یک نفر بیاد از آقایون مخالف بگه به مردم آمار بده که تاکسی و آژانسهای متخلف بیشترن یا سرویسهای انلاین که تمام مشخصاتشون هم ثبت شده و هم به مسافر اعلام میشه

 • علی
  ۶ ۲

  اکثر کسایی که از اسنپ بد گفتن آژانسب هستن.
  آقا رضا دوران برخورد سلیقه ای با مسافر بهسر آمده. یا آژانستو ارتقا بده وخدمات بهتر به مسافر بده یا اینکه تعطیلش کن وبرو سوپر مارکت بزن

 • اسنپ هم مانند....
  ۱ ۱

  اسنپ هم کم کم میگن ناقض ماده 12 قانون نظام صنفیه دو راه داره یا باید تعرفه های اتحادیه رو قبول کنه مجوز اماکن بهش بدن یا تعطیلش می کنن من بیطرفم نه تاکسی سوار میشم نه اسنپ فقط موتور خخخخخخخخخخخخخ

 • الهه
  ۲ ۲

  منكه واقعاً راضي ام ، از فرودگاه تا شهرك غرب تعرفه ي شبش ٣٥ تومنه كه اگه ساكات بيشتر از يدونه باشه، در اضاي هر چمدون ٢٠ تومن اضافه ميگيرن در صورتي كه با اسنپ ١٢ تومن هزينت ميشه
  در ضمن بارها پيش اومده من توي تاكسي خطي نشسته بودم و راننده منو بخاطر مسافر دربستي پياده كرده!

 • احسان
  ۶ ۴

  من یه راننده بدبخت اسنپ هستم که با فوق لیسانس دارم تو اسنپ کار میکنم.از راننده های عزیز میخام که درخواست های با قیمت پایین رو اصلا قبول نکنن،بخدا اگه قبول نکنین مجبور میشن قیمت ها رو منصفانه کنند.مگه ماشین ما خرج نداره؟مگه ما خرج نداریم؟مگه پول اینترنت و تلفن نمیدیم؟مگه پول بنزین و روغن و فیلتر و ... نمیدیم.جان عزیزاتون قبول نکنین درخواستای مسخره رو.دو روز اینکارو کنین مجبور میشن قیمتارو درست کنن چون مشتریاشونو از دست میدن اگه نکنن

  • عليرضا
   ۰ ۲

   فوق ليسانس محترم، ميخاهم درست است نه ميخام!

 • سیاوش
  ۱ ۱

  باسلام ، اقا کی میگه اسنپ بده تو اسنپ به من نشون بده ، ولی جدی اسنپ خوبه حتی بارها شده سوار ماشینای اسنپ شدم که رانندش یا صاحب آژانس بوده یا راننده آژانس ، خود آژانسیاهم دارن استفاده می کنن

 • ناشناس
  ۰ ۲

  ببینید این اسنپ فقط میخواد با سرعت و کرایه پایین مشتری جمع کنه تا بتونه تاکسی رانی و اتومبیل کرایه رو از سر راهش برداره بعد با خیال راحت میشینه برای خودش نرخ تعیین میکنه

 • ا
  ۲ ۱

  اسنپ عالیه تکه دمشون گرم

 • مجتبی
  ۳ ۲

  سلام چند ماه راننده اسنپ هستم خدایش قیمت هاش خیلی پاینه دیروز ی راننده اسنپ دیدم که بهم گفت خواستم ماشینمو بفروشم که هنگام تعویض پلاک بهم گفتن 500هزار تومن مالیات از طرف اسنپ بدهکاری لطفا اگه کسی خبر از این ماجرای مالیات داره لطف کنه پیغام بزاره که بقیه رانندگان باخبر شن

 • ناشناس
  ۳ ۰

  من راننده اینو هستم والا اسنپ هم دیگه شورشو دراورده انقد راننده گرفته درآمده ما۵۰درصد کمتر شده یعنی هرشب با جیب خالی باید بریم خونه پیش زنو بچمون اسنپ انقدی ک ب فکر مسافره باید به فکر راننده هم باشه و تا ی حدی راننده استخدام کنه

 • ناشناس
  ۲ ۱

  بنده راننده اسنپم واقعا دیگه خیلی افتضاح شده من ک اصلا راضی نیستم بجای اینکه سال جدید کرایه هاش بره بالا بدتر هی داره میاد پایین بنده ک ماهی 500هزتر تومان قسط ماشین میدم باید چجوری این پولو در بیارم. البته می‌دونم الان نظر منو اینجا نمی ترسد ولی گفتم ک بگم بدونید راننده ها در اسنپ چقدر دارن زجر میکشم انصاف نیست ب خدا

 • ناشناس
  ۲ ۳

  من شنیدم یکی از راننده های اسنپ بعد از 8 ماه کار موقع فروش ماشینش براش 4میلیون مالیات درنظر گرفتن ؟؟ چرا اطلاع رسانی نمی کنن که این بنده های خدا بدونن

 • محمدرضا
  ۰ ۱

  الان که هر ننه قمری سامانه درخواست خودرو ایجاد کرده واسه خودش . میخوام بدونم ایا اینا هم مثل اسنپ میتونن مدعی بشن که دانش بنیان هستن !!!؟؟ خخخخخخ ... دانش بنیان !! از کی تا حالا داشتن یه نرم افزار کپی دانش بنیان محسوب میشه ؟!!! ...

 • محمدرضا
  ۱ ۳

  بله منم شنیدم مالیات میگیرن از راننده ها موقع فروش ماشین ... یعنی این دوزاری هم که گیر راننده ها میاد از حلقومشون میکشن بیرون تا ادم شن و مسافر با قیمت مفت جابجا نکنن . این راننده ها حقشونه فکر میکنن زرنگ تشریف دارن ...

 • محمدرضا
  ۲ ۵

  رانندهای اسنپ اکثرا بعد یک الی شش ماه (به نسبت درصد هوششون) از اسنپ جدا میشن . واسه همینه اسبپ مرتب عواملشو میفرسته کنار خیابون واسه جذب راننده . راننده هزارم کودن باشه بعد 6 ماه میفهمه نمیصرفه ... حالا هم که بحث اخذ مالیات از راننده های بدبخت اسنپ مطرح شده که دیگه ... چی بگم ؟ به این راننده ها ...

  • علی
   ۲ ۰

   شما معلومه خودت تاکسی داری

  • علی
   ۱ ۲

   برده داری از رانندگان.در ظمن من ماشینمو فروختم هیچ مالیاتی ندادم.

  • محمد
   ۳ ۰

   عزیزم من ۱ سال دارم اسنپ کار میکنم خیلی هم راضی هستم ، داستان مالیات هم دروغیه که امثال شما راننده تاکسیا و آژانسا درست کردین، ضمنا شما راجع به هوش راننده نظر نده فعلا آب رو بریز اونجا که میسوزه آقا محمدرضا

 • علی
  ۰ ۲

  اقا قضیه مالیات هم که روشن شد . حالا اقایون صاحب اژانسا چه چرت و پرتی میخواید بچسبونید به اسنپ؟
  من خودم دارم کار میکنم خیلی راضیم درامدشم به همه چیز میرسه خداروشکر

 • لیلا
  ۰ ۱

  من راضیم. مطمین شماهم ازش راضی هستید.